Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський пропонує офіційно святкувати в Україні Курбан-Байрам та Песах
31 Липня, 14:44

Зеленський пропонує офіційно святкувати в Україні Курбан-Байрам та Песах

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розглянути питання про надання державного статусу окремим релігійним святам. Відповідний указ Зеленський підписав вчора, 30 липня, про це йдеться на офіційному сайті Глави держави.

Зеленський запропонував зробити державними свята: Рамазан-Байра (свято розговіння у мусульман після 30-денного посту – Рамадану); Курбан-Байрам (свято жертвопринесення у мусульман); Песах (юдейське свято на згадку про Вихід ізраїльського народу з Єгипту); Рош-Гашана (юдейський Новий рік); Ханука (єврейське свято чуда, свято перемоги у війні між святістю і нечистотою); Великдень християн західного обряду та інші свята, які в указі не називаються.

«З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав та можливостей усіх віруючих, вшанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного постановляю  опрацювати питання щодо надання державного статусу окремим релігійним святам», – зазначається в указі президента.

Уряд повинен опрацювати це питання разом з Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам’яті. Після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект.

Ідея офіційно відзначати в Україні мусульманські та юдейські свята у Володимира Зеленського виникла ще18 травня на зустрічі з кримськими татарами.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини