Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський просить про позачергове засідання парламенту через антикорупцію і «євробляхи»
17 Липня, 21:05

Зеленський просить про позачергове засідання парламенту через антикорупцію і «євробляхи»

Президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням скликати позачергове пленарне засідання парламенту.

«Прошу скликати 18 липня 2019 року позачергове пленарне засідання Верховної Ради, до порядку денного якого включити розгляд внесених президентом України проектів законів: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування…”, “Про внесення змін до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд (про початок роботи суду)”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митні території України», – сказано у листі.

Зеленський просить Верховну Раду відкласти на 90 днів застосування штрафних санкцій за нерозмитнення авто на європейських номерах.

«За інформацією Мінінфраструктури і МВС, в Україні на сьогодні приблизно від 600 до 800 тисяч автомобілів, які досі не розмитнені і перебувають на іноземній реєстрації. Якщо парламент не ухвалить такого законопроекту, це може призвести до досить серйозних конфліктів, коли поліція почне застосовувати санкції, вилучати автомобілі»,- зазначив заступника голови Офісу президента Руслан Рябошапка.

НАБУ і САП виступили з спільною заявою, у якій закликають ухвалити один з законопроектів, що внесені Зеленським.

НАБУ і САП хочуть законодавчо закріпити за Вищим антикорупційним судом розгляд виключно справ, розслідуваних їхніми детективами та прокурорами.

«Від самого початку ми наполягали на тому, щоб новостворена судова інституція приймала до розгляду справи про топ-корупцію, розслідувані Національним бюро і передані до суду Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Саме так можна забезпечити швидке та неупереджене винесення вироків, на яке так чекають українці», – йдеться у заяві.

Спікер Ради повідомив, що згідно із законом, не може скликати позачергове засідання парламенту на прохання Зеленського.

Про це Андрій Парубій написав на персональній Facebook-сторінці.

«Скликання такого засідання не передбачено Законом, адже Регламент Верховної Ради України передбачає можливість скликання позачергового пленарного засідання у невідкладних випадках у період МІЖ пленарними засіданнями під час сесії Верховної Ради України. У мене є єдина передбачена законодавством можливість – скликати на вимогу Президента України позачергову сесію Верховної Ради України. Звернувся до Президента з проханням привести свій лист до Верховної Ради у відповідність до вимог Закону», – написав Парубій.

 

Фото: Під прицілом

Схожі новини