Зеленський провів двогодинну зустріч з Луценком напередодні гучних заяв прокурора | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зеленський провів двогодинну зустріч з Луценком напередодні гучних заяв прокурора
15 Травня, 08:02

Зеленський провів двогодинну зустріч з Луценком напередодні гучних заяв прокурора

Як повідомляють журналісти-розслідувачі з «Bihus.info» Генеральний прокурор Юрій Луценко у суботу, 11 травня, провів зустріч з майбутнім Президентом Володимиром Зеленським. Інформацію про цю зустріч редакції Bihus.info підтвердила речниця Генпрокурора Лариса Сарган.

За інформацією журналістів, зустріч була в офісі Зеленського та «Кварталу 95» в Києві на вулиці Білоруській, тривалістю дві години, а на ній обговорювалась робота правоохоронних органів та, зокрема, ГПУ.

Львівська мануфактура новин вже писала про потенційну роль Юрія Луценка в останніх подіях навколо візиту в Україну Рудольфа Джуліані, що є особистим адвокатом президента США Дональда Трампа.

На своєму брифінгу у вівторок Луценко зробив низку заяв щодо резонансних справ, що були предметом потенційної зустрічі Джуліані та Зеленського. Він сказав, що хотів використати знайомство з Джуліані для того, «щоб у президента США був стабільний канал інформації про Україну».

 

Окрему увагу Луценко приділив народному депутату Сергію Лещенку. Він згадувався у гучних заявах Джуліані.

“Лещенко буде викликаний до слідчих і, ймовірно, йому буде вручено підозру за розголошення даних слідства у справі так званої “чорної каси Януковича”, яка привела до втручання в американські вибори з української території. Не я штовхав Лещенка воювати з Трампом, не я натякав йому, щоб він говорив тільки про Манафорта, але забув сказати, що в списках “чорної каси” є й інший американець Крейг, наближений до іншої політичної партії США. Сергій Лещенко і ті, хто його підтримав, часто на небезоплатній основі з боку американського посольства в Україні, роздмухували цей скандал, намагаючись допомогти одному з кандидатів на посаду президента США у 2016 році”, – сказав Луценко.

Лещенко з власною відповіддю і брифінгом не забарився.

“Юрій Луценко в стінах українського парламенту особисто мені розголошував дані досудового слідства в одній з найбільш резонансних справ останніх 5 років, яка стосувалася найвищого керівництва України, і яка призвела до конфлікту всередині коаліції, і яка призвела до серйозних політичних наслідків в Україні. Я готовий дати всі свідчення як свідок, в якій саме справі Луценко особисто зливав дані досудового слідства” – заявив народний депутат.

Учора двадцять громадських організацій подали заяви до Міністерства фінансів США про накладення персональних санкцій на Юрія Луценка. У своєму листі активісти звинувачують Луценка у саботажі реформ, мовчазному покриванні нападників на активістів, корупції і перешкоджанні правосуддю, «зливанні» справ Януковича та його соратників, відсутності розслідувань справ Майдану.

 

Фото: Dnepr Info

Відео