Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський “рубає” тих, які рубають
12 Серпня, 17:34
logo-black

Зеленський “рубає” тих, які рубають

 

Наталія Павлишин

 

Президент України Володимир Зеленський запропонував лісівникові Житомирщини Андрієві Курінському написати заяву про звільнення за власним бажанням. Це сталося під час обговорення незаконного видобутку бурштину.

Звертаючись до лісника області він запитав:

«Нам кажуть Ви в схемі, особисто Ви. І ще є у вас такий бандит “Пірат” Віктор Олійник. І про нього нічого не знаєте? Не знаєте, хто він такий? Зрозумів Вас. Ну гаразд, будемо по-іншому. А ви дуже хочете працювати?»– запитав Зеленський у чиновника.

Лісівник області Курінський відповів, що готовий працювати, поки корисний державі. Та новопризначений глава Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко додав, що в області 5 років триває «вакханалія і корупція».

«Скільки Ви років Після працюєте? 5 років. Це все при вас виходить. Розумієте? Саме 5 років розграбувань. Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете сам звільнитися? Можна домовитись, що Ви звільняєтесь і все. Коли треба? Треба 5 років тому. Тому треба, якщо можна, звільніться завтра. Можна? Так? Дякую вам», – закінчив бесіду із Курінським Зеленський.

Коментуючи цю ситуацію, громадський активіст, лісозахисник, засновник громадської організації «Стоп лісоцид» Василь Курій підкреслив:

«На жаль, у нашій країні досі нема чітко сформованих механізмів наведення правопорядку. В спадок Володимиру Зеленському залишилася руїна в плані роботи інституцій, які мають стежити за порядком, маю на увазі лісників, держагентства, правоохоронців, екологів. Тому з одного боку це трохи шокує, але з іншого — це правильно. Адже маємо звітність лісників, що все нормально, а насправді — вирубані і винищені ліси задля деревини і бурштину. Думаю, такі дії президента Зеленського допоможуть спинити це, доки не сформований Кабінет Міністрів і ті владні інституції, які би мали виконувати свої завдання в правовому полі», — наголосив у коментарі LMN Василь Курій.

До речі, за даними голови держави, проблема незаконного видобутку бурштину загострилася у 2014 році, а керівник Національної поліції Сергій Князєв доповів, що боротьба з цим важлива для Волинської, Житомирської та Рівненської областей.

«Ми почнемо працювати по всіх прізвищах у цих трьох областях, щоб вони збирали свої речі і змінили адресу свого існування, змінили країну свого життя. Це буде найм’якший варіант,», — зазначив Зеленський.

«Чудово, що президент вимагає звільнення тих людей, які фактично довели лісове господарство до страшного стану. Зрештою, якщо керівник лісо-мисливського господарства відчуває, що за ним нема нічого поганого, то ніхто його не змусить написати заяву на звільнення. Та якщо ж запропоновано написати заяву і він це зробив, то зрозуміло, що йому є про що переживати. За інших обставин проти таких злочинців на посадах просто будуть відкривати кримінальні провадження. Дуже хотів би, щоб президент завітав на Львівщину для обговорення питання незаконної вирубки лісів. Тут теж плачевна ситуація, яку негайно треба змінювати», — підкреслив Василь Курій.

Схожі новини