Зеленський та ЄС прокоментували частину стенограми з критикою Європи | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зеленський та ЄС прокоментували частину стенограми з критикою Європи
26 Вересня, 08:13

Зеленський та ЄС прокоментували частину стенограми з критикою Європи

Президент Володимир Зеленський прокоментував свою критику європейських лідерів у телефонній розмові з Дональдом Трампом.

Про це він розповів на прес-конференція після зустрічі з Трампом.

«Я вам скажу чесно, дивіться, я за кожне своє слово відповідаю. Я багато разів дякував і дякую, і продовжую…зараз на зустрічі з президентом Трампом я сказав, що вдячний за будь-яку допомогу для України – від наших європейський лідерів, від пані Меркель, від пана Макрона, і від багатьох.  Наш дзвінок був в дуже складний період: коли Росію повернули в ПАРЄ, коли санкції не мали такий гучний тиск на будівництво Північного потоку – 2. І я говорив про це з усіма лідерами, про яких я говорив в цій розмові. І багато лідерів казали: “Ми розуміємо, але у цих питаннях буде так”. Я сказав правду, тому що Північний потік для нас це загроза. Велика загроза енергетичної безпеки. Бо ми можемо втратити транзитні гроші… Моє бачення, особисте, що Північний потік – це поступове зняття санкцій, це моє особисте бачення. А за все інше ми дякуємо. Дійсно, велику допомогу для нас роблять країни Європейського Союзу», – пояснив Зеленський.

У ЄС заяви Зеленського прокоментувала речниця Верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні Майя Косьянчич.

«За 5 років для України було зібрано найбільший пакет підтримки в історії Європейського Союзу. Крім допомоги від Союзу, Україна отримувала адресну допомогу від країн-членів ЄС. Європейський Союз разом з європейськими фінансовими інститутами мобілізував понад 15 мільярдів євро грантів і позик для підтримки процесу реформ. Послідовним меседжем було – чим більше реформ в Україні, тим більше підтримки ЄС», – заявили в ЄС.

 

Фото: Сайт президента України

Відео