Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський у Брюсселі: «Ми готові виконувати Мінські домовленості»
04 Червня, 21:41

Зеленський у Брюсселі: «Ми готові виконувати Мінські домовленості»

Президент Володимир Зеленський прибув з міжнародним візитом до Брюсселя. Перед візитом він написав про свої плани.

«Мої розмови з лідерами Європи почнуться сьогодні з питання – як ми разом будемо тиснути на агресора? Як ми примушуватимемо його до миру?. За даними моніторингової місії ООН, на 1 червня цього року на Донбасі втратили життя 147 маленьких українців. 98 хлопчиків. 49 дівчат. Поранено 363 дитини. Близько 200 тисяч дітей є внутрішньо переміщеними особами. Статус жертв війни отримали майже 23 тисячі дітей. Я користуюся нагодою, щоб іще раз нагадати нашим європейським друзям ці жахливі цифри й закликати Росію припинити війну», – написав Зеленський.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зустрівся з Зеленським. Церемонію транслювало телебачення Єврокомісії.

«У мене є новий друг», – сказав Юнкер, відповідаючи на питання одного з журналістів, чи не сумує він за Петром Порошенком.

 

«Новий друг кращий за старого», – заявив Зеленський.

На спільній прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі Зеленський англійською мовою позначив позицію щодо переговорів з Росією та Мінських домовленостей.

«Ми готові до перемовин з Росією. Ми готові виконувати Мінські домовленості. Але в першу чергу ми маємо бути здатні захистити себе. Вдячний за підтримку, яку Україна отримує від Альянсу та союзників. Дякую Альянсу за рішення про посилення чорноморської безпеки. Курс України на повноправне членство в ЄС та НАТО закріплений в Конституції», – заявив президент України.

Генеральний секретар НАТО заявив, що рішення НАТО про готовність до вступу України до Альянсу у майбутньому лишається чинним.

«Ми залишаємося на своєму рішенні, ухваленому на Бухарестському саміті і ми кілька разів останнім часом це підтвердили. Зараз наш фокус – на реформах. Президент Зеленський заявив та підкреслив, що для України важливо відповідати стандартам НАТО, і тому ми прямуватимемо шляхом реформ.

 

Ми обговорили ситуацію на сході України. Зокрема, роздачу російських паспортів громадянам України. Це останній крок у серії дестабілізуючих дій Росії стосовно України. Ми цінуємо наміри президента у мирний спосіб вирішити конфлікт», – заявив Столтенберг.

 

Фото: 1+1

Схожі новини