Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський у День соборності згадав новорічне привітання
22 Січня, 09:26

Зеленський у День соборності згадав новорічне привітання

Президент Володимир Зеленський привітав українців із Днем Соборності й закликав їх гуртуватися довкола цінностей, щоб не сперечатися про минуле, а рухатися в майбутнє.

“Рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань. “Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України”, – це цитата з Акта Злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину, незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

В усіх куточках України це зустріли піднесено та захоплено: нарешті з’явився шанс для побудови соборної та самостійної країни. Та він, на жаль, був втрачений. Амбіції тогочасних політиків завадили їм досягти справжньої державної єдності. Єдності не у словах, а у справах.

Невдовзі УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину – румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині.

Минуло більше ста років. Чи зробили ми висновки з цієї історії? Вона вчить нас простого, але життєво важливого для України принципу: тільки разом ми сильні”, – зазначив президент.

Далі Зеленський, згадавши новорічне привітання, наголосив, що тема єдності болить кожному українцю.Однак чомусь постійно у пошуках цієї єдності ми сваримось.

“А довкола чого ми, такі різні й несхожі, можемо згуртуватися? Чи зможемо ми, не сперечаючись про минуле, рухатися у майбутнє?

У сучасному світі відчуття нації єдиним цілим виникає не тільки завдяки спільним традиціям, культурі та релігії. Є ще цінності, які прийнятні для кожного куточка України і за якими у майбутньому українців могли б індентифікувати у кожному куточку планети”.

Нагадаємо, новорічне привітання президента базувалось на темі єдності українців.

  • 0
  • 45
Схожі новини