Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський у інтерв’ю про 100 днів розповів про Богдана, Путіна, Медведчука, мову та економіку
02 Вересня, 08:23

Зеленський у інтерв’ю про 100 днів розповів про Богдана, Путіна, Медведчука, мову та економіку

Президент Володимир Зеденський дав інтерв’ю телеканалу “1+1” у програмі «100 днів президента України».

Про Андрія Богдана у Сен-Тропе.

«Богдан пішов у відпустку, і це було не 24, це важливо розуміти, що він не приїхав саме на День Незалежності у Сен-Тропе. Я навіть не знав куди він поїхав, це не моя справа. Він приїхав за 4 чи 5 днів до цього. Я підписав відпустку, є бумаги. Я йому подзвонив і сказав, що він неправий у цій ситуацій. Він не міг бути як один з реальних потужних людей у владі і не має права на День Незалежності твоєї країни в Сен-Тропе гулять”. Чи порушив він закон? … Ну, не все вимірюється законами».

Про розмови з Володимиром Путіним.

«У МЗС дуже не хотіли… Очільники мого попередника дуже не хотіли допустити розмов моїх із президентом Росії. Для них це питання політичне, для мене людське. Для них, не дай боже, моряки повернуться через розмову Зеленського з Путіним. Я за це їх… не хочу казати моє ставлення. Я вирішив подзвонити. Ми познайомилися. Була розмова десь 30 хвилин. Ми говорили про повернення наших хлопців, про наступні кроки, про війну на Донбасі. Він казав інформацію, якою він володіє. Я говорив інформацію, яку знаю я. І це різні інформації про те, що відбувається на Донбасі. У нас була предметна розмова, ми вирішили, яким чином і в який термін ми повинні повернути наших хлопців…. І ми говорили про припинення вогню. Я гадаю, що тільки дивлячись очі в очі, в присутності західних лідерів ми можемо домовитись і підписатись, що найважливіше».

Про фінансування партії та каналів Віктора Медведчука.

«То хто користується (проросійською) термінологією, щоб підвищити собі бали? … Партія пана Медведчука … Там ще є великі питання, чи це його партія. Чи там це тимчасове об’єднання. І хто вони такі… Є великі питання, звідки у них гроші на фінансування партії, на фінансування каналів. У нас є відповіді, об’єми кеша, звідки і з якої країни вони все це отримують. І це дуже буде гучна історія, яка дуже погано закінчиться».

Про закон про мову і права національних меншин.

«Я впевнений, що повинен бути законопроект про захист прав меншин. І там повинно все бути виписано: їх мова, їх віра і… І достатньо – армія у нас одна, українська. Мені здається, що повинен бути такий законопроект, який захищає їхні права. Якщо людина вивчає українську мову, вона для неї не рідна, але вона намагається її знати, але для неї рідна мова татарська, російська угорська, яка різниця… та діти вже у цієї людини всі говорять українською, чи онуки. А якщо людина працювала 40-50 років на цю країну, якщо вона працювала на Україну, коли та була ще в складі СРСР, вона що, не така людина, щось змінилось? Тому треба захищати права меншин, я впевнений. Знайти оцю модель, про яку я сказав».

Про візит до США.

«Ми не будемо стояти з протягнутою рукою, ми пропонуємо: інвестуйте в країну…Ми повинні бути сильною, незалежною країною і пишатись нею. І їхати просто сказати: “Будь ласка, дайте нам трошки грошей, ви така велика країна, ми будемо вас підтримувати” – ні, ми нормальна країна, у нас просто іде війна, ми сильна країна, і у нас дуже гарні люди, і не дурніші за будь-яку Америку. Тому давайте разом працювати. У вас є зацікавленість в економіці, в підприємствах, в землі, в енергетичному комплексі, тому давайте – давайте гроші, інвестуйте, ми готові говорити з Америкою про бізнес між країнами. Є ще питання міжнародних відносин, питання рішення припинення війни, очікуємо на їхню підтримку, але вони відверто підтримують. Я їм розказую, що в нас за країна, “інвестуйте туди, інвестуйте в Херсонщину, подивіться, яка Одеса, подивіться, скільки у нас там туристів, подивіться, які медики, подивіться, які у нас виробники у Кривому Розі, у Маріуполі”. Вони не знають назв. Їм п’ять років розказують, що в нас є три питання. Я їм кажу: ні, три головних питання, тепер перегорнули і давайте про економіку. Що будемо робити? Я їм про Хортицю, а вони: “Що це таке?” Давайте інвестувати, давайте робити там парк, як Діснейленд і таке інше…”А як ви будете нас захищати? У вас немає судів”. Я відповідаю: “Ви будете мені дзвонити”. Ну, поки немає суду, як я буду захищати – буду дзвонити всім, в поліцію, прокуратуру, СБУ: “Їдьте, захищайте, бо вони будують нам завод на 5 тисяч людей».

 

Фото: Медіапорт

Схожі новини