Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський веде переговори про програми фінансування від МВФ та ЄС
29 Травня, 08:05

Зеленський веде переговори про програми фінансування від МВФ та ЄС

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з представниками місії МВФ в Україні на чолі з Роном ван Роденом.

Про це повідомляє прес-служба президента.

«Співпраця триває. Міжнародний валютний фонд завжди є надійним партнером України в часи, коли ми потребуємо підтримки, і Україна зі свого боку також залишатиметься партнером, що дотримується своїх зобов’язань.

 

На жаль, наразі ми бачимо зволікання з ухваленням реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансова спільнота чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це й забезпечить підґрунтя для отримання наступного траншу фінансування від Фонду.

 

Цього тижня ми обов’язково подамо до парламенту законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення  і дуже сподіваємося, що депутати його ухвалять. Але якщо цього не станеться, це буде ще одним доказом того, що це – непрацездатний парламент», – зазначив Володимир Зеленський.

У МВФ заявили, що готові до співпраці після парламентських виборів.

«Ми не бачимо перепон для співпраці. Готові після парламентських виборів, після того, як буде сформовано Уряд, негайно приїхати до Києва та продовжувати переговори щодо того, яким чином надавати нашу підтримку», – підкреслив Рон ван Роден.

 

Тим часом, Європейський союз пропонує Україні продовжити програму макрофінансової допомоги, за якою Україна може отримати 500 мільйонів євро.

Про це, як повідомляє Європейська правда, розповів Крістіан Даніельсон, гендиректор директорату NEAR Єврокомісії.

«Важливими умовами є ухвалення закону щодо протидії відмивання грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації. Також умовою є реально діюча та ефективна система перевірки електронних декларацій та початок імплементації закону про ринок електричної енергії», – підкреслив Даніельсон.

ЄС не очікує на виконання цих вимог до парламентських виборів.

 

Фото: Сайт президента України

Схожі новини