Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський ветував закон, яким хотіли послабити відповідальність за неправду у деклараціях
15 Червня, 11:16

Зеленський ветував закон, яким хотіли послабити відповідальність за неправду у деклараціях

Сьогодні, 15 червня, президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон про відповідальність за недостовірне декларування. Його парламент ухвалив 3 червня цього року, повідомили в Офісі президента.

Глава держави ініціював цей проект закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування, йдеться у повідомленні ОП. Однак під час розгляду вказаного документа в сесійній залі Верховної Ради депутати внесли зміни, які дають законодавчу лазівку недобросовісним декларантам. Вони у своїх деклараціях могли би не зазначати рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно.

Президент повернув закон до парламенту.

«Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі», – кажуть в Офісі президента.

Нагадаємо, що 3 червня Верховна Рада повернула покарання у вигляді позбавлення волі за брехню посадовців у майнових деклараціях, яку восени скасував Конституційний суд. Але депутати внесли поправки, які мали би пом’якшити відповідальність щодо декларування майна родичів або неподання декларації. Національне агентство з питань запобігання корупції та Національне антикорупційне бюро закликали Зеленського ветувати цей закон.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини