Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський вніс до парламенту законопроект про конфіскацію незаконних активів
03 Червня, 21:40

Зеленський вніс до парламенту законопроект про конфіскацію незаконних активів

Верховна Рада України продовжує отримувати законопроекти від президента України Володимира Зеленського.

 

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про конфіскацію незаконних активів чиновників і покарання за придбання таких активів.

Проект передбачає покарання у вигляді «позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Зеленський пропонує карати держслужбовців за активи, вартість яких перевищує дохід на більш як 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (204 тисячі гривень).

«Цей законопроект набагато ширший, ніж ті, які напрацьовувалися, він не обмежується тільки кримінальною відповідальністю, туди включені питання цивільно-правової відповідальності, тому що це комплексний законопроект», – сказав представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Президентську ініціативу погодили з МВФ та Світовим банком.

Стефанчук також додав, що минулого тижня Зеленський вніс Ради законопроект про імпічмент та направив лист на ім’я голови Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути проект закону про внесення змін до статті 180 Конституції щодо недоторканності народних депутатів.

«І крім цього минулого тижня ми внесли на реєстрацію законопроект про внесення змін до закону України про вибори народних депутатів щодо забезпечення виборчих прав військовослужбовців», – додав Стефанчук.

Законопроект про імпічмент прокоментував спікер парламенту.

«Закон про імпічмент – це просто переписані норми українського регламенту. Але, зважаючи на потужну законодавчу діяльність президента, навіть цей законопроект ми запропонуємо включити у порядок денний сесії і звичайно усі законодавчі ініціативи  президенти, які визначені як невідкладні, ми будемо розглядати у сесійній залі», – наголосив Андрій Парубій.

 

Фото: Лівий берег

Схожі новини