Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський вніс у Раду законопроект про покарання за «бурштинові злочини»
05 Вересня, 08:05

Зеленський вніс у Раду законопроект про покарання за «бурштинові злочини»

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про посилення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток або переміщення бурштину через кордон.

Законопроект 2059 розміщений на офіційному порталі парламенту.

«Законопроектом пропонується передбачити кримінальну відповідальність за переміщення бурштину через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю (контрабанду).

 

Крім того, законопроектом запропоновано доповнити Кримінальний кодекс України новою спеціальною нормою, а саме статтею 2401, якою передбачається кримінальна відповідальність за: – незаконне видобування бурштину; – реалізацію, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку незаконно видобутого бурштину; – незаконне видобування бурштину або його реалізацію, придбання, пересилання, зберігання, передачу, перевезення, переробку, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або у значних розмірах (у сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян), а так само за незаконне видобування бурштину, вчинене на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду.

 

Також, законопроектом запроваджується спеціальна конфіскація за незаконне видобування бурштину», – йдеться у пояснювальній записці.

Незаконне видобування бурштину пропонується карати штрафом (від 12 до 51 тис. грн) або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 1 до 3 років.

Реалізацію, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку незаконно видобутого бурштину пропонується карати штрафом (від 51 до 170 тис. грн) або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Ті самі дії, вчинені групою осіб або повторно, або у значних розмірах, пропонується карати позбавленням волі на строк від 4 до 7 років.

 

Фото: Слово і діло

Схожі новини