Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський вперше поговорив з Путіним
12 Липня, 07:39

Зеленський вперше поговорив з Путіним

Президент Володимир Зеленський вперше провів телефонні переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це розповів речник Путіна Дмитро Пєсков.

«Обговорювалися питання врегулювання на південному сході України і спільної роботи по поверненню утримуваних з обох сторін осіб. Досягнута домовленість про продовження цієї роботи на рівні експертів. Також обговорювалася можливість продовження контактів в нормандському форматі», – додав він.

В Офісі президента України підтвердили факт розмови.

«Ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків. Також йшлося про повернення інших українських громадян, які утримуються на території РФ. Крім того, сторони обговорили продовження переговорів у Нормандському форматі», – йдеться у повідомленні.

Перед цим, відреагував на пропозицію Зеленського зустрітися в Мінську.

«Ми ніколи не відмовлялися від жодного із запропонованих форматів, в тому числі від розширення нормандського формату. По-перше, цей нормандський формат і зустріч на вищому рівні повинні бути добре підготовлені. По-друге, більш-менш про щось можна буде говорити після остаточного формування нового уряду України і проведення виборів до парламенту країни. По-третє, я не знаю, як реагують інші учасники запропонованого формату», – додав він.

Зеленський запевнив прем’єр-міністерку Молдови Маю Санду, що не допустить федералізації, яку нав’язують Україні.

«Україна та Молдова об’єднані одним спільним бажанням, щоб на наших територіях не було російських військ. Ми не дозволимо нав’язувати нам будь-які плани з так званої федералізації», – заявив Зеленський на брифінгу.

 

Фото: ВВС Україна

Схожі новини