Зеленський втрачає довіру: чи винне НАБУ та САП? | Львівська мануфактура новин
Зеленський втрачає довіру: чи винне НАБУ та САП?
06 Серпня, 18:20

Зеленський втрачає довіру: чи винне НАБУ та САП?

Довіра українців до президента Володимира Зеленського у серпні впала до 58%. У червні цей показник становив 65%, свідчать дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Опитування проводили з 23 липня по 4 серпня.

Також зросла кількість тих, хто не довіряє главі держави — з 30% у червні до 35% у серпні.

За даними КМІС, цей рівень підтримки є одним із найнижчих за час повномасштабної війни, але ще не антирекорд — у грудні 2024 року Зеленському довіряли 52%, а в лютому 2025-го — 57%.

Причиною падіння називають, зокрема, ухвалення скандального закону №12414, який, на думку критиків, фактично позбавляє незалежності НАБУ та САП.

«Під час аналізу динаміки довіри в контексті подій навколо Закону №12414 треба враховувати, що вже на початку червня ми спостерігали низхідний тренд, тому, можливо, і до 22 липня 2025 року довіра вже була нижчою за 65%. Тобто не все зниження довіри (7 процентних пунктів) можна пов’язати із ухваленням Закону №12414. Проте ця подія безперечно мала вплив, оскільки частина респондентів як причину недовіри Президенту вказували саме це голосування», – йдеться в аналізі КМІС.

Незважаючи на загальне падіння, у всіх регіонах рівень довіри все ще перевищує рівень недовіри. Найбільше втрати — серед молоді до 30 років: з 74% у червні до 59% у серпні.

Українці найчастіше пояснюють втрату довіри такими причинами: корупція, слабка підготовка до війни, затягування завершення бойових дій та вплив оточення президента.

Нагадаємо, Володимир Зеленський ввечері 22 липня підписав скандальний законопроєкт №12414 про фактичну ліквідацію незалежності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це свідчить інформація про проходження законопроєкту на сайті Верховної Ради. Втім, за кілька хвилин інформація про підписання законопроєкту зникла з картки документа, а ще за кілька на сайт знову повернули статус «повернено із підписом президента».

Відео