Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зеленський виступив з великою промовою в ООН (ЦИТАТИ)
25 Вересня, 21:32

Зеленський виступив з великою промовою в ООН (ЦИТАТИ)

Президент Володимир Зеленський виголосив промову на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

LMN наводить найважливіші цитати з виступу президента України.

«Я розповім вам одну історію. Історію людини, для якої “бути почутим” стало сенсом життя. Адже цей чоловік мав божественний голос. Його називали одним з найкращих баритонів і контратенорів світу. Його голос звучав у Карнегі-холі в Нью-Йорку, соборі Нотр-Дам, лондонському Ковент-Гардені та Гранд-ОперА у Парижі. Кожен з вас міг би особисто почути його неймовірний спів. Але є річ, яка не дозволить вам цього зробити. Вона виглядає ось так.

 

12 і 7 міліметра, які не просто зупинили його кар’єру. Вони зупинили його життя. Ось це коштує 10 доларів. І, на жаль, сьогодні на нашій планеті це – вартість людського життя. Таких історій – тисячі. Таких куль – мільйони. Ласкаво просимо у 21-ше сторіччя. Вік можливостей. Де замість “бути почутим” у вас є можливість бути вбитим. Людину, про яку я вам розповів, звали Василь Сліпак. Це українець, соліст Паризької національної опери, який загинув на Донбасі, захищаючи Україну від російської агресії.

 

5 років триває війна на Донбасі. 5 років, як Росія анексувала в України півострів Крим. Завершення війни, повернення всіх окупованих українських територій і панування миру є моїм першочерговим завданням. Але не ціною життя наших громадян, свободи чи права України на власний вибір.

 

Україна завжди демонструвала світу готовність забезпечувати мир цивілізованим шляхом. І робила кроки на шляху до міжнародної безпеки. Наприклад, коли відмовилася від ядерного потенціалу, що на той час був більшим, ніж у Великої Британії, Франції та Китаю разом узятих. Бо нам здавалося, що всі ми будуємо новий світ. У якому для того, щоб твою думку чули і зважали на неї, не потрібно мати ядерну зброю. У якому тебе поважатимуть за справи, а не за наявність ядерних боєголовок. Врешті-решт у цьому “новому” світі наша держава втратила частину території та майже щодня втрачає своїх громадян.

 

Будь-яка війна сьогодні – в Україні, Сирії, Лівії, Ємені чи іншому куточку планети, незалежно від кількості її жертв – це найбільша загроза всій цивілізації. Тому що у 2019 році людина розумна, хомо сапієнс, і досі вирішує конфлікти, вбиваючи собі подібних. Суперечності між народами та державами досі вирішуються не словами, а ракетами. Not by word. But by war.

 

Сильний лідер не той, хто, не моргнувши оком, відправляє тисячі солдатів на вірну смерть. Сильний лідер той, хто береже життя кожної людини.

 

Дехто зараз каже: “Третьої світової війни не буде. Буде остання”. Сподіваюсь, ця фраза – це усвідомлення загрози для Планети, а не анонс».

 

Фото: Офіс президента України

Схожі новини