Земельні війни на Львівщині: як фермеру не дають засіяти поле | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Земельні війни на Львівщині: як фермеру не дають засіяти поле
15 Квітня, 17:00

Земельні війни на Львівщині: як фермеру не дають засіяти поле

У с. Никловичі на Самбірщині виник земельний конфлікт, який може негативно вплинути на посівну кампанію в громаді та в області. Оскільки на пайованих землях, які згідно домовленостей має засівати фермерське господарство, місцева влада роздала селянам городи. Про це LMN повідомив місцевий фермер Антон Гапук.

За його словами, згідно угоди, яку група фермерів та представники Рудківської ОТГ підписали восени минулого року, він отримав у користування 4,5 га пайованої землі у с.Никловичі, на якій мав намір посіяти пшеницю та сою. Та коли прийшов час сіяти виявилося, що частина землі була передана місцевим жителям під ведення присадибного господарства. Тож попри те, що земля має інших власників, люди не дають фермеру починати посів зерна.

«Взимку я попередив людей, що буду засівати ці землі весною, щоб вони вже не забирали собі ці паї під городи. Але вони все одно засадили їх і не дають працювати нам. А мало би бути так, що я засію землю, Україна буде з хлібом, а пайовики натомість отримають гроші за оренду своїх паїв. Та, на жаль, так не складається», – каже він.

Місцевий землевпорядник Галина Джумик підтвердила LMN наявність цього конфлікту, але заявила, що вони якось спробують заладнати його.

«Люди 20 років користувалися тими городами, хоч то і пайована земля. Треба й їх зрозуміти. Тому ми просимо фермера ще до наступного року залишити це питання і не чіпати тої землі», – сказала вона.

Водночас селищна староста Оксана Пікулицька заявила, що фермер не має права засівати ці площі, бо в країні війна.

«Зараз воєнний стан і не можна такого робити. Доступу до Кадастрової карти немає, і ми навіть не можемо впевнитися, чи то дійсно пайована земля. Тому я вважаю, що до наступного року це питання треба закрити», – пояснила вона.

Тим часом Антон Гапук каже, що вирішив таки піти назустріч селянам і цього року попри те, що має на це право, землю, яку вони використовують під свої городи, не засівати. Натомість решту поля, на якому вже проведені необхідні підготовчі роботи засіє пшеницею і соєю, як планував.

«Я буду сіяти хоч би що. Зараз такий час, що просто не можна дозволити, щоб хоч шматок землі, на якому можна виростити зерно, пустував», – сказав фермер.

Відео