Земля чи люди: через земельні сварки в Брюховичах страждають 200 мешканців пансіонату для літніх людей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Земля чи люди: через земельні сварки в Брюховичах страждають 200 мешканців пансіонату для літніх людей
05 Листопада, 13:15
logo-black

Земля чи люди: через земельні сварки в Брюховичах страждають 200 мешканців пансіонату для літніх людей

Близько двох років у Брюховичах на вул. Смолиста діє приватний пансіонат для літній людей «Ренамед». І майже стільки ж часу навколо землі, на якій він розміщений, тривають суперечки, які напряму впливають для мешканців закладу. Зокрема, вони на кілька тижнів залишалися без світла або без газу, і це при тому, що в пансіонаті є підопічні, які перебувають на апаратах штучної вентиляції легень. Однак широка громадськість про цю проблему дізналася трохи більше тижня тому – після візиту туди скандального нардепа Миколи Тищенка.

Директор закладу Олександр Клочок розповів в ефірі «Погляду з Хмарочоса», що нещодавно вони отримали документ з вимогою виселитися.

«Між власниками є спір і судова справа триває вже більше двох років, на скільки мені відомо. Висновки судів постійно змінюються, на користь то однієї, то іншої сторони. У нас підписані договори і з одними і з іншими. І колізія вся в цьому, бо не зрозуміло, з ким вести спілкування. Приблизно місяць тому ми підписали договір з ТзОВ «Фонтан». Нам пообіцяли, що все буде гаразд, не хвилюйтеся і от пройшло менше місяця – і вони нам дали повідомлення про виселення в дуже короткий термін, в зиму, на підставі того, що не можуть забезпечити функціонування комунікацій, тобто що буде світло, газ в повному об’ємі», – пояснив він.

Крім цього, нещодавно на території пансіонату з’явилась нова охорона, яка не пропускала відвідувачів до мешканців закладу. І це спричинило звернення працівників і відвідувачів до, зокрема, Миколи Тищенка з проханням втрутитися і вирішити проблему.

В даному випадку йдеться про понад 2 га землі в Брюховичах, а отже, про дуже великі суми грошей, адже ділянки в цьому селищі є дуже вартісними і дуже бажаними забудовників. А ТзОВ «Фонтан» напряму пов’язане зі скандальним бізнесменом Андрієм Завадським, причетним до кількох незаконних забудов в Брюховичах. Офіційно його донька Роксолана є директором цього ТзОВ.

Олександр Клочок розповів, що раніше ця земля була занедбана, а щойно тут все довели до ладу – одразу ж з’явилися бажаючі забрати собі ласий шматок. Але доки триває юридична суперечка він просить забезпечити право мешканців пансіонату на нормальне проживання.

«Зараз це питання юридичної площини і я не можу сказати, коли це закінчиться, але ми просимо, щоб до вирішення цього питання в судах нам не вимикали газ і світло. Це ж не так багато», – каже він.

Директор скаржиться, що попри його численні звернення до органів місцевої і державної влади різних рівнів, ніхто не брався допомогти вирішити проблему. Але, очевидно, останні події в закладі таки змінять це. Зокрема, очільниця юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич розповіла LMN, що найближчим часом місто звернеться до суду щодо незаконної передачі в оренду комунальної землі.

«Львівська міська рада з приєднанням до Львівської територіальної громади селища Брюховичі отримала ряд складних судових проваджень і дуже велика кількість проваджень пов’язане з однією людиною. Щодо вулиці Смолистої, то виглядає ззовні, що там відбувається рейдерське захоплення майна. Місто не має жодного відношення до об’єктів нерухомого майна, які знаходяться на цій земельній ділянці, але те, що договір оренди зареєстрований на підставі підроблених документів на сьогодні є очевидно для нас. Ми збираємо додаткові докази і готуємо позов до суду», – сказала посадовиця.

Додамо, зараз в пансіонаті мешкають близько 200 літніх людей, майже половина з них – вимушені переселенці з окупованих чи зруйнованих росіянами територій. Їх перебування оплачують рідні з України чи з-за кордону. Але є також й ті, хто втратив усіх близьких через війну і їх в закладі утримують за рахунок благодійників. Вартість перебування в пансіонаті, за словами Олександра Клочка, в середньому складає 12 тисяч гривень, тобто близько 400 гривень на день.

Більше про ситуацію навколо пансіонату дивіться у розмові з Олександром Клочком в ефірі проекту «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN.

Юлія Аронова

User Image
Юлія Аронова
Відео