Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Землями навколо історичної “Вежі пам’яті” на Старосамбірщині володіють львів’яни
04 Жовтня, 19:17
logo-black

Землями навколо історичної “Вежі пам’яті” на Старосамбірщині володіють львів’яни

На горі Діл неподалік села Недільна на Старосамбірщині у 2017 році відкрили унікальну Вежу пам’яті. Її спорудили на честь Героїв-повстанців, які полягли у нерівному бою з гітлерівцями. Вежа, що має 43 метри, є рекордсменкою – вищих дерев’яних веж у Європі не існує. Задум її створення виник у 2011 році, однак вже у 2012-му землі навколо вежі роздали львів’янам. Про це повідомив Василь Курій. 

“2012 рік – землі біля Вежі віддані. Навіть не продані, а віддані, якимось невідомим людям з Львова – для ведення особистих селянських господарств. Хто всі ці люди, за які заслуги, чому районне керівництво так вчинило, скільки ще є таких випадків і в яких селах, чи це законно?”, – написав Василь Курій.

Він також опублікував фотокопію розпорядження про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення щодо відведення земельних ділянок у власність. Документ датований 4 грудня 2012 року та підписаний чинним головою РДА Володимиром Цегеньком. Відтак, дозвіл привласнити землі в урочищі “Діл” отримали 7 львів’ян. Кожен – по 2 гектари.

“За попередньою інформацією, у той час на Старосамбірщині так роздали понад 300 гектарів землі. Зараз за призначенням вона здебільшого не використовується. Дуже багато питань є щодо цієї теми. Наприклад, навіщо люди брали їх, якщо не використовують. Але головне питання полягає в тому, чи платять усі ці люди податок на землю. Адже це гроші, які надзвичайно потрібні для розвитку громад”, – зауважує у коментарі LMN Василь Курій.  

Схожі новини