Жінка, що заразилась сказом, перебуває у важкому стані – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жінка, що заразилась сказом, перебуває у важкому стані
30 Жовтня, 13:15

Жінка, що заразилась сказом, перебуває у важкому стані

Хвора лежить у відділенні інтенсивної терапії

У важкому стані із негативної динамікою та на штучній вентиляції легень – так медики кажуть про літню жінку із Городоччини, котра заразилась сказом.

Ще у серпні її вкусив собака, який після цього помер. Проте жінка про цей випадок нікому не казала і за допомогою до лікарів не зверталася.

Хвора про цей випадок нікому не повідомляла, лабораторні дослідження на сказ у тварини не проводились.  За наданням медичної допомоги з приводу укусу твариною хвора не зверталася, відповідно антирабічні щеплення не отримувала, – кажуть у Львівському обласному лабораторному центрі.

Нагадаємо, 26 жовтня літню жінку із села Милятин госпіталізували у лікарню. Хвора скаржилась на біль голови та слабість, гідрофобію, акрофобію, судоми, збудженість, порушення сну, а також відмовлялась від пиття.

Додамо, що востаннє випадок зараження сказом людини на Львівщині реєстрували у Борислав 2009 року.

Проте час від час діагностують сказ у домашніх та жиких тварин.

Зокрема, цього року таких випадків вже було 28. В основному зараженими були лисиці, собаки та коти. Одного разу захворіла корова.

Довідка:

Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Інкубаційний період сказу триває зазвичай 1-3 місяці, але може коливатися від 1 тижня до більш одного року. Початковими симптомами сказу є висока температура і в багатьох випадках біль або незвичайні, незрозумілі відчуття: поколювання або печіння (парестезія) у місці рани. У міру поширення вірусу по центральній нервовій системі розвивається прогресивне, смертельне запалення головного і спинного мозку. У хворих з`являється безсоння, страх, наростають явища збудження, виражена водобоязнь. Збудження змінюється паралічами, розладом функцій серця та дихання і хворий помирає.

 

Відео