Жінка з Маріуполя після ампутації ноги почала грати у жіночій команді з футболу у Львові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жінка з Маріуполя після ампутації ноги почала грати у жіночій команді з футболу у Львові
17 Грудня, 13:00

Жінка з Маріуполя після ампутації ноги почала грати у жіночій команді з футболу у Львові

Наталія Склярова після ампутації кінцівки активно займається спортом у жіночій команді з футболу, учасники якої – жінки з ампутованими кінцівками.  Про це розповіли у Львівській міській раді.

Наталія з Маріуполя. Вона брала участь у тренувальному таборі “Максимум” у Золотоноші Черкаської області, який організували за сприяння американців. Там жінки з ампутованими кінцівками щодня проводили розминку, а також грали у футбол. Їхніми суперниками були працівники табору, які для рівних умов – підв’язували собі по одній кінцівці.

 

“Під час гри, заняття спортом, усі думки відходять на задній план. Бувало і таке, що я казала, що більше не можу. Спочатку було важко, це все нове, нас змушували все робити на милицях. Я і спорт – то було непоєднуване раніше, але мені сподобалося. Я зрозуміла, що зможу”, – каже Наталія.

Зараз Наталія очікує наступних тренувань і участі у змаганнях. І пригадує той час, коли у квітні вони з чоловіком приїхали до Львова. Згодом трапилася ампутація, адже у жінки обірвалася стегнова артерія. Це відбулося у січні 2023 року.

Жінка проходила реабілітацію у реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ. Там на другий день їй видали протез, яким жінка довго користувалася, адже він регулювався. Згодом для Наталії почали виготовляти протез під заміри ноги. Нещодавно у Польщі жінка отримала новий протез і зараз активно вчиться ним користуватися.

Перший місяць після лікарні вона не знала, як жити далі. Допомагали рідні, навідувалися психологи, яких залучають до роботи з вимушено переміщеними українцями. Потім жінка і сама почала шукати можливості для людей з ампутаціями.

Менш чим за рік Наталія навчилась ходити на протезі без допомоги палички.

Відео