Жодна служба таксі Львова не зверталась у ЛОВА за отриманням перепусток, – Тарас Грень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жодна служба таксі Львова не зверталась у ЛОВА за отриманням перепусток, – Тарас Грень
16 Квітня, 17:58
logo-black

Жодна служба таксі Львова не зверталась у ЛОВА за отриманням перепусток, – Тарас Грень

На території України, де запроваджено комендантську годину, забороняється перебування вночі на вулицях та в інших громадських місцях осіб без спеціальних перепусток. LMN поспілкувалась із керівником апарату Львівської ОВА Тарасом Гренем та дізналась, кому та за яких умов можуть виготовити перепустку, де власник повинен її зберігати та кому пред’являти, а також на яких підставах служби таксі працюють у комендантську годину.

Почнемо з того, що з березня цього року одна з найвідоміших служб таксі “Uklon” перестала працювати під час комендантської години. До цього “Uklon” здійснювали перевезення у нічну пору, однак за завищеними тарифами. Цікаво, що за словами Тараса Греня, керівники жодної зі служб таксі Львова до ЛОВА за отриманням перепустки не звертались.

“Я скажу офіційні дані, станом на сьогоднішній день жодна офіційна служба таксі до нас за отриманням перепустки не зверталась. Як наслідок, якщо таксі здійснює перевезення громадян України в нічний час доби, очевидно, що виникає питання: на підставі чого вони його здійснюють – мені цього невідомо”, –  запевняє пан Тарас.

За його словами, наразі основними підставами для отримання перепусток є діяльність у сфері критичної інфраструктури або волонтерство.

“Насамперед подається відповідне звернення від імені юридичної особи. Основна ознака – це діяльність у сфері критичної інфраструктури або волонтерська діяльність з підтверджуючими документами. Я наголошую, що просто фізична особа не може подати нам документи для отримання перепустки”, – розповів Тарас Грень.

Додамо, на сьогоднішній день видано близько 30 тисяч перепусток нового взірця, які з’явилися у жовтні 2023 року. До цього на Львівщині діяло близько 45 тисяч перепусток старого взірця.

“Старі перепустки вирішили змінити тому, що були кримінальні провадження в частині підробки документів. На сьогоднішній день є близько п’яти запитів в рамках п’яти кримінальних проваджень. Щодо відповідальності за такі дії – то це є відповідальність за підробку документів, а в частині загальної відповідальності про перебування без перепустки під час комендантської години, то, наголошую, що на сьогоднішній день розглядається в другому читанні законопроєкт про внесення змін до Кодексу про адмінправопорушення і там має бути передбачена відповідальність”, – каже керівник апарату ЛОВА.

Зазначимо, що контроль за дотриманням правил перебування під час комендантської години здійснює Національна поліція України. Якщо під час комендантської години представники поліції зупинять автомобіль, то водій зобов’язаний пред’явити їм перепустку.

Також наголошуємо, що особи, яким видали перепустки, не мають права зберігати їх під склом автівки, оскільки перепустку видають фізичній особі, а не на транспортний засіб.

“Перепустка на транспортний засіб – це зовсім інша юридична процедура, інша постанова Кабінету Міністрів. Ми видаємо перепустки фізичній особі, а тому, коли її кладуть під скло – такі дії є неправомірними”, – роз’яснив Тарас Грень.

Додамо, що ознайомитись із детальною процедурою отримання перепустки ви можете на сайті Львівської обласної військової адміністрації.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео