Зголосилися понад 80 працівників лікарні: сьогодні на Львівщині розпочали вакцинацію від Covid-19 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Зголосилися понад 80 працівників лікарні: сьогодні на Львівщині розпочали вакцинацію від Covid-19
25 Лютого, 14:01

Зголосилися понад 80 працівників лікарні: сьогодні на Львівщині розпочали вакцинацію від Covid-19

Сьогодні вночі, 25 лютого, на Львівщину надійшла перша партія вакцини від Covid-19. Область отримала 42 200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Нею планують вакцинувати 21 100 осіб (по дві дози на одну людину), повідомили у ЛОДА.

Наталія Іванченко, директорка Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, розповіла, що вакцинацію розпочали вже сьогодні о 13:00. Першими щеплення від коронавірусу отримали працівники Львівської обласної інфекційної лікарні. На вакцинацію, за словами медика, записалося понад 80 працівників лікарні.

«Після введення вакцини від коронавірусу люди має зо пів години пробути під кабінетом щеплення під наглядом лікаря. Якщо раптом виникне реакція на вакцину – а таке трапляється раз на 100 мільйонів випадків – то поряд буде мобільна бригада, яка забезпечена усім необхідним, аби полегшити стан пацієнта», – пояснила Наталя Іванченко.

Згодом провакцинують понад 1500 медиків, які працюють у лікарнях із хворими на Covid-19. Проводитиме щеплення наразі одна мобільна бригада, медики якої пройшли відповідне сертифіковане навчання в Києві щодо роботи з вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).

Загалом на Львівщині створили 14 мобільних бригад з імунізації. Вони будуть вакцинувати медичних працівників 24 лікарень, які надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу. Орієнтовно одна мобільна бригада може зробити до 100 вакцинацій за день. Вакцинація є добровільною.

Дані про кожне щеплення вноситимуть в електронну систему охорони здоров’я. Це дозволить на вимогу сформувати довідку про те, що людина пройшла вакцинацію від Covid-19.

Нагадаємо, вакцину Covishield за ліцензією Oxford-AstraZeneca виробляють в Індії у місцевому Інституті сироватки крові під брендом Covishield. Її виготовляють з ослабленої версії аденовірусу шимпанзе. Загалом препарат має широкий спектр дії. Коли вакцину вводять пацієнтові, вона стимулює імунну систему до продукування антитіл для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію.

Виробник рекомендує робити подвійне щеплення з інтервалом 4-12 тижнів. Однією з переваг препарату називають те, що його можна безпечно зберігати при температури від +2 до +8 градусів.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко на своїй сторінці у Фейсбук розповіва, що особисто контролює стан лікарів, які першими в Україні вакцинувалися від коронавірусу.

«Поспілкувався телефоном із медичними працівниками, які вакцинувалися першими. Це Євген Горенко – реаніматолог із Черкас, Людмила Бойко – лікарка мобільної бригади з Вінниці та Ігор Кузін – лікар, який працює у ковідному відділенні в Чернігові. Поцікавився станом після щеплення – усі почувають себе добре і продовжують далі виконувати свою роботу. До місії бути першими віднеслись, як до свого професійного обов’язку, адже як ніхто розуміють і щодня бачать ризики, пов’язані з хворобою», – зазначив Ляшко.

 

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео