Згорілу гуцульську ґражду хочуть відновити | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Згорілу гуцульську ґражду хочуть відновити
07 Лютого, 15:59

Згорілу гуцульську ґражду хочуть відновити

Львівська мерія думає над тим аби перевезти на місце згорілої гуцульської ґражди в Шевченківському гаю новий об’єкт з іншого регіону, або відновити на цьому ж місці втрачений.

Як повідомляла Львівська мануфактура новин, учора вночі в Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького сталася пожежа, внаслідок якої вщент вигоріла 200-літня дерев’яна хата.

«Ми вчора і сьогодні, коли проводили наради та зустрічі, прийняли рішення про відновлення об’єкту на цьому місці. Яким саме чином це буде, прийматиме рішення науково-методична рада з залученням експертів. Чи це буде реконструкція об’єкту, хоча він фактично був знищений повністю, чи може буде перевозитися один із об’єктів з іншого населеного пункту», – розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Обставини та причини пожежі зараз з’ясовують правоохоронці. За попередньою версією поліції, причиною загоряння могло стати необережне поводження з вогнем під час паління печі.

«Наразі заключення експертів немає, тому причини пожежі невідомі», – каже в.о. керівника музею Михайло Закопець.

Разом із гуцульської ґраждою згоріло близько 200 експонатів побутового вжитку – бочки, ложки, виделки, тарілки, глечики, кераміка тощо. Територія досить велика і саме ця зона, де була ґражда, – неелектрифікована. Тільки тепер з’явилась можливість підвести туди світло і камери. Водночас пожежну сигналізацію на території мають сакральні об’єкти та деякі інші. Для того, аби це з’ясувати, нині у Музеї передбачають повну ревізію.

Нагадаємо, що остання пожежа в Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького була 10 років, у 2012 році.

Відео