Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жорсткий локдаун в Австрії та закриті храми у Франції: коронавірус у світі
15 Листопада, 18:24
logo-black

Жорсткий локдаун в Австрії та закриті храми у Франції: коронавірус у світі

За останню добу у світі виявили 561 758 нових хворих на коронавірус. Водночас видужали від коронавірусу лише 277 тисяч людей. Частина європейських країн вже попередила про введення суворіших карантинних обмежень.

Австрія з вівторка повертає суворий локдаун, включаючи закриття шкіл і другорядних магазинів, щоб стримати другу хвилю коронавірусу. Заходи будуть діяти як мінімум до 6 грудня.Оголошуючи локдаун, канцлер Австрії Себастіан Курц заявив, що “жорстка ізоляція” необхідна, оскільки “кожен соціальний контакт – це занадто багато”.

“Моя наполеглива вимога на найближчі тижні така: ні з ким не зустрічатися. Кожен соціальний контакт – це занадто багато”, – сказав Курц, наголосивши на необхідності “радикальних” дій.

За його словами, влада більше не може відстежувати 77% нових випадків зараження. Нові заходи включають денну комендантську годину на додаток до вже діючої нічної комендантської години. Всі повинні залишатися вдома за обмеженою кількості винятків.Виходити з дому буде дозволено для покупок або відвідування аптеки, а також відвідування лікаря і церкви.

Людям буде дозволено виходити з дому “для душевної і фізичної релаксації”, тобто можна займатись фізичними вправами на свіжому повітрі і вигулювати собак. Поїздки на роботу/навчання будуть дозволені, “якщо вони необхідні”.

Також влада обмежила контакти громадян, дозволивши їм протягом дня зустрічатися з однією людиною крім сім’ї –  партнерами, родичами чи опікунами. Перукарні, косметологічні і масажні салони зачиняються. Всі місця відпочинку і букмекерські контори повинні закритися разом з усіма магазинами, які продають другорядні товари, такі як одяг.

Закривають школи й дитсадки і в Греції. При цьому, в уряді зазначили, що закривають дитсадки та школи не через велику кількість заражень у колективах, а для того, щоб “зменшити мобільність дорослих”. 

Міністр внутрішніх справ водночас заявив, що усі держслужбовці Греції на цей час перейдуть на режим роботи, який застосовувався під час жорсткого карантину “першої хвилі” – їх максимально переведуть на дистанційну роботу у випадках, коли це дозволяють посадові обов’язки. Крім того, керівництво повинне забезпечити можливість не виходити на роботу для працівників, які входять до “групи ризику”. 

Працівники бюджетної сфери, які мають дітей віком до 15 років, отримають можливість працювати або на чверть робочого часу менше, або в альтернативні години, або взяти оплачувану відпустку. 

У західнофранцузькому місті Нант католики в неділю провели месу просто неба на знак протесту проти коронавірусних обмежень, які забороняють меси у церквах. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters.  Деякі віряни зібралися також біля собору Святого Людовіка в Версалі, недалеко від Парижа. Поліція заборонила аналогічну демонстрацію, заплановану в столиці.

У Нанті, де розташований один із найвідоміших соборів Франції, десятки людей в масках стали на коліна з парасольками просто неба, щоб помолитися і підтримати заклики до відновлення мес у храмах. 

В рамках карантину, який вступив в силу 30 жовтня, великі громадські збори у всіх релігійних місцях були заборонені у Франції через побоювання, що вірус COVID-19 може швидко поширитися в закритих приміщеннях.

У Польщі вчора, нагадаємо, вперше за час епідемії за добу померли понад 500 хворих на коронавірус. З 548 померлих пацієнтів з коронавірусом,  119 з них не мали хронічних проблем зі здоров’ям.

Схожі новини