Жидачівські актори під час вистави зібрали більше 5 тисяч гривень на лікування колеги | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жидачівські актори під час вистави зібрали більше 5 тисяч гривень на лікування колеги
12 Червня, 10:41
logo-black

Жидачівські актори під час вистави зібрали більше 5 тисяч гривень на лікування колеги

Тетяна Пасічник

У неділю, 9 червня, у Жидачівському народному театрі “Живчик” відбулась благодійна вистава-комедія “Віддавали батька в прийми”. Її організували 12 акторів, аби допомогти зібрати кошти на лікування учаснику театру Ярославу Лавріву.

“Ще два роки тому він брав участь у наших виставах, але потім раптово почав хворіти. Йому тільки близько 50-ти років, а діагностували гангрену, це коли тіло стає мертвим.  Недавно відрізали одну ногу, а тепер почала гнити ще й друга. До повного “щастя” ще й цукровий діабет має. Молодий чоловік, має два сини. Молодшому – 17 років. Вирішили допомогти чим можемо. Це наша спільна ідея”, – каже режисер театру Надія Кореновська.

У понеділок, наступного дня після вистави, учасники театру відвідали Ярослава та принесли виручені кошти – 5 тис. грн та 10 дол.

“Цих грошей вистарчає тільки на салфетки, якими він промокає гній з ноги. І те, їх хватає лише на місяць. Гроші – страшні. Біда – чорна”, – додає.

Сценарій вистави написала Надія Кореновська. Допомагали в організації не лише учасники театру. Долучився до роботи і місцевий отець Стефан.

“Вистава мала багато реквізитів, які обігрували. Так, як ми все робимо за свої гроші, то нам важко купити готові речі. Це дуже дорого, – каже Надія. – Нам завжди з реквізитами допомагає отець Стефан. Він разом з хлопцями, які прислуговують у церкві, своїми руками все роблять. Наприклад, коли ми робили виставу до дня народження Івана Франка, то отець зробив щити, шоломи, мечі”.

Вистава тривала 2 год. 10 хв. Кореновська каже, реквізити далеко не ховали, адже у цю неділю, 16 червня, народний театр “Живчик” вирушає з цією виставою до Яворова.

Фото: Жидачівська міська рада

Відео