Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жидачівські гандболістки заколядували гроші на поїздку в Тячів
19 Лютого, 17:30
logo-black

Жидачівські гандболістки заколядували гроші на поїздку в Тячів

 Софія Козаренко

Дві гандбольні команди з Жидачева нещодавно отримали бронзові нагороди. 13 лютого дівчата 2002 року народження взяли участь у змаганнях в Новояворівську. А 3-4 лютого гандболістки віком 10-11 років їздили на турнір до Тячева.

За першість області у Новояворівську позмагалися п’ять команд – зі Львова, Жидачева, Новояворівська, Кам’янки-Бузької та Великого Любеня. Колективи провели по чотири матчі. Дівчата із Жидачева у двох поєдинках програли – Новояворівську із рахунком 24:27 та Кам’янці-Бузькій – 11:17. Ще у двох зустрічах спортсменки виграли – із результатом 15:6 обіграли команду зі Львова та 13:8 із Великого Любеня.

«Змагання пройшли досить цікаво, були хороші ігри, – розповідає LMN тренер команди з Жидачева Андрій Давидчак. – Для нас третє місце – це закономірний результат, ми на нього розраховували. Я розумів, що в інших командах є діти, які навчаються в Львівському училищі фізичної культури і що ми їх обіграти не зможемо. До прикладу, за Кам’янку-Бузьку грають аж п’ятеро вихованок училища, а в нас лише одна. У цих дівчат зовсім інший рівень гри, адже вони щоденно мають по два тренування. Ми старалися дати гідну відповідь, але вони мали перевагу. З іншими віковими групами налаштовані обігрувати ці команди, адже будемо в рівних умовах».

Андрій Давидчак уже 28 років працює старшим тренером з гандболу у Жидачівській спортивній школі. З них 25 років є очільником відділення. Розповідає, що його підопічні неодноразово ставали переможницями та призерками всеукраїнських змагань «Стрімкий м’яч». Однак уже п’ять років не відвідують чемпіонатів України зовсім через брак фінансування.

«Нам дещо бракує гандбольного інвентарю, але особливу нестачу відчуваємо у фінансуванні поїздок на змагання. Уже років п’ять наша спортивна школа отримує кошти тільки на проїзд в межах області. Тобто ми не можемо забезпечити дітей на турнірах ні харчуванням, ні нічлігом. Отож змушені скорочувати відвідування змагань до мінімуму. Це впливає і на рівень спортсменів. Без достатньої ігрової практики падає і результат. Колись завдяки додатковим турнірам ми перемагали і Київ, і Запоріжжя, і Кривий Ріг», – розповідає Андрій Давидчак.

Молодші гандболістки Жидачева спробували свої сили на турнірі у Тячеві. Серед суперниць – спортсменки з Хуста, Тячева, Виноградова, селищ Нижньої Апші та Солотвина. Підопічні Андрія Давидчака виграли три матчі з п’яти та у підсумку замкнули призову трійку після Тячева та Хуста.

«Поїздку в Закарпаття повністю профінансували батьки. Я зробив розрахунки, просив дітей, аби вони заколядували трохи грошей і притримали їх. Решту додали батьки. Таким чином нам вдалося поїхати на змагання, – каже Давидчак. – Для дітей це була можливість побачити хороший зал, збудований за європейськими стандартами. У Тячеві є сучасна спортивна арена з трибунами, кондиціонерами, таблом, роздягальнями. Наші спортсменки мали змогу зіграти на великому майданчику, якого в нас немає. Адже в Жидачеві зали збудовані ще за стандартами 60-х років – розміром 24 на 12 метрів. А зараз команди грають у залах 40 на 20 метрів. Тобто ми в Жидачеві займаємося на майданчику, який втричі менший за потрібний. А це впливає на гру. Коли діти виходять на матч – то треба і м’яч передати на більшу відстань, і фізична підготовка є зовсім іншою».

28 лютого – 2 березня на базі Жидачівської ДЮСШ відбудеться традиційний гандбольний турнір «Весняний пролісок». Його проводять уже сімнадцятий раз. Цьогоріч на змагання приїдуть дев’ять команд, зокрема 4 із Львівщини – обласного центру, Кам’янки-Бузької, Новояворівська, Жидачева. Найсильніших між собою визначатимуть дівчата 2007-2008 років народження.

52309290_242036710008884_7220931693593493504_n
52572798_397486290814507_1331652518475726848_n
Схожі новини