Житель Самбірщини заплатить штраф за перевезення деревини у заповідній зоні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Житель Самбірщини заплатить штраф за перевезення деревини у заповідній зоні
04 Липня, 12:55

Житель Самбірщини заплатить штраф за перевезення деревини у заповідній зоні

Львівський апеляційний суд залишив без змін вирок Турківського районну суду щодо мешканця Самбірщини, який вивозив зрубані дерева з Національного природного парку «Бойківщина». За скоєне чоловік має сплатити штраф у розмірі 25 тисяч гривень. Про це повідомили на сайті Львівського апеляційного суду.

У матеріалах справи зазначається, що торік у березні обвинувачений був у лісовому масиві кварталу № 17 Яблунського лісництва Національного природного парку «Бойківщина». Звідтам він за допомогою гужового транспорту перевіз незаконно зрубані кимось ялиці, ялини і верби. Згодом правоохоронці знайшли деревину у селі Верхня Яблунька Самбірського району у господарстві чоловіка.

Вироком суду першої інстанції обвинуваченого визнано винуватим у незаконному перевезенні зрубаних дерев у заповідній зоні. Йому призначили покарання у вигляді штрафу – 25 тисяч гривень. Водночас, арешт на майно скасували.

Хлисти зрубаних дерев, які обвинувачений незаконно перевозив, потрібно було повернути Національному природному парку «Бойківщина». Крім того правоохоронці конфіскували кінну підводу,  однак повернули бензопилу та сокиру.

«У суді апеляційної інстанції захисник обвинуваченого, як і сам обвинувачений запевняли, що він перевозив лише сухостій, який дозволив забрати лісничий згідно наряду дійсного до 31 грудня 2021 року. Водночас, сторона обвинувачення заперечила доводи та пояснила, що деревина незаконно вантажилась на гужовий транспорт та перевозилась у заповідній зоні 23 березня 2022 року. Зокрема, на території Національного природного парку «Бойківщина». Також прокурорка наголосила, що зібрані докази під час досудового розслідування, досліджені судом першої інстанції у повному обсязі»,  – йдеться у повідомленні.

Колегія суддів Львівського апеляційного суду залишили апеляційну скаргу без задоволення, а вирок – без змін. Відтак чоловікові таки доведеться заплатити штраф.

Відео