Житель Старосамбірщини розводитиме елітних корів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Житель Старосамбірщини розводитиме елітних корів
08 Травня, 16:00
logo-black

Житель Старосамбірщини розводитиме елітних корів

 

Марія Кузьмин

 

Житель Хирова Мирон Коваль розводитиме корів джерійської породи, які адаптовані до місцевих природно-кліматичних умов. Чоловік скористався програмою підтримки сімейних міні-ферм. Зараз підприємець очікує на позику, у розмірі 150 тис. грн, від  Львівської держадміністрації.

Загалом, його бізнес-план розрахований на 362 тис. грн. Коваль планує придбати 10 елітних нетелів джерсійської породи. Молоко таких корів удвічі жирніше, ніж української чорно-рябої. Закупить також дрібний інвентар та все необхідне обладнання для переробки й зберігання молочної продукції. За 3 роки і 4 місяці витрати мають окупитися.

«Створення сприятливих умов для розвитку місцевої економіки – це один з пріоритетних напрямків діяльності влади Старосамбірщини. Тому на реалізацію бізнес-плану Мирона Коваля з районного бюджету виділено 50 тисяч гривень. Хирівська міська рада також має намір фінансово долучитись до впровадження сімейної ферми», – коментує голова районної ради Тетяна Терлецька.

Господарям, які мають намір створювати сімейні міні-ферми, у райраді радять, з чого починати, допомагають підготувати необхідні документи для отримання пільгової позики з обласного бюджету та підтримують ініціативи фінансово. На сьогодні у Старосамбірському районі працюють 3 сімейні ферми та 7 сільськогосподарських підприємств, які займаються рослинництвом і розвитком тваринництва.

 

Фото – ілюстративне

Відео