Жителі багатоповерхівок у Миколаєві не хочуть створювати ОСББ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жителі багатоповерхівок у Миколаєві не хочуть створювати ОСББ
27 Травня, 14:14
logo-black

Жителі багатоповерхівок у Миколаєві не хочуть створювати ОСББ

Вікторія Флагман

На останній сесії Миколаївської міськради депутати прийняли рішення списати із балансу міста усі багатоквартирні будинки. А їх у місті аж 120. Це робиться для того, щоб жителі багатоповерхівок, які зараз є їхніми співвласниками, нарешті визначилися щодо форми управління даними будинками.

 

“Одразу хочу наголосити: процес списання ми розпочинаємо, але поки що, як то кажуть, напризволяще ми людей не залишимо, – каже LMN міський голова Миколаєва Андрій Щебель. – Ще рік, тобто до травня 2020 року, ці будинки будуть й далі обслуговуватися міським комунальним підприємством «ЖКУ». Ця новина не мала б стати для миколаївчан несподіванкою,  адже ми про це говорили ще із 2014 року. Саме тоді працівники міської ради та комунальники розпочали своєрідну «пропаганду» утворення ОСББ. Ми зустрілися із жителями кожної багатоповерхівки, роз’яснили їм усі «плюси» і «мінуси» цього процесу. Окрім цього, провели безліч зустрічей із спеціалістами у цій сфері. Але, на жаль, нам так і не вдалося достукатися до людей. Вони навідріз не хочуть самі дбати про свої будинки”.

 

На території міста наразі діє лише 9 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

“Останнє утворилося лише тиждень тому, – каже міський голова Миколаєва. – Утворилося нове об’єднання  «Наша хата» на вулиці Дроговизькій. Це був доволі багатостраждальний проект, адже учасники ОСББ довго не могли знайти керівника. А ще їх хвилював такий момент, як стан їхнього житлового фонду, який вони прийняли на баланс. Адже, що тут гріха таїти, більшість будинків потребують значних капіталовкладень. Тому перед тим, як зареєструвати об’єднання, міська рада зобов’язалася облаштувати у багатоповерхівці освітлення у під’їздах. А ще ми надаємо усім ОСББ фінансову підтримку із міського бюджету. Така програма діє три роки від моменту утворення об’єднання. Її фінансова частина становить 16 гривень за квадратний метр. В середньому це виходить до 100 тисяч гривень на рік. Щодо їхньої роботи, то варто сказати, що всі вони успішно справляються. Роблять ремонти у під’їздах, міняють вікна та комунікації, купують необхідну техніку. А ось ОСББ «Княже – 1» вже навіть виготовило необхідну документацію на прибудинкову територію”.

 

Якщо жителі багатоповерхівок і надалі відмовлятимуться створювати ОСББ, Миколаївська міська рада змушена буде знайти для будівель управителя, таки би мовити, у примусовому порядку.

 

“Ми вже намагалися знайти управителів для наших багатоповерхівок, – говорить Андрій Щебель. – Минулого року міська рада тричі оголошувала відповідний конкурс. Та зголосилася лише одна фірма, яка не відповідала необхідним критеріям, та й навіть не мала необхідної техніки та спеціалістів для належного обслуговування багатоповерхівок. Тому ми змушені були відхилити їх пропозицію. Також до нас зверталася і компанія зі сходу України та ми все ж таки прагнемо, щоб за це взявся хтось місцевий, хто добре знається на специфіці нашого міста”.

 

У місті розпочинають і реорганізацію  МКП «ЖКУ». Адже вже багато років ця організація є збитковою, а її борги постійно зростають. Це пов’язано із тим, пояснюють в мерії, що тариф за комунальні послуги є дуже низький і цих коштів не вистачає навіть на зарплатню. Окрім цього, майже 500 тисяч боргують комунальникам і споживачі їхніх послуг.

Як саме проводитимуть реорганізацію, поки вирішують.

Відео