Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Жителі наших сіл одностайно підтримували об’єднання»: Мирослав Брегман назвав секрети успіху Розвадівської ОТГ
04 Лютого, 17:49
logo-black

«Жителі наших сіл одностайно підтримували об’єднання»: Мирослав Брегман назвав секрети успіху Розвадівської ОТГ

Розвадівська ОТГ довела своє право на існування і сьогодні є однією з найкращих об’єднаних громад області. Експерти визнали це на публічних обговореннях перспективного плану Миколаївського району в ЛОДА, які відбулися минулого тижня.

«За своє утворення та існування наша громада боролася три роки. Майже ніхто із обласних та районних чиновників не вірив, що вона виявиться спроможною і її внесуть у перспективний план, – розповідає LMN місцевий активіст, член «Української Галицької партії» Мирослав Брегман. – Наш шлях до створення громади був дуже довгим і важким. Ми пройшли усі етапи створення ОТГ, жертвували своїм часом, роботою, сім’ями. Якщо згадувати увесь пройдений шлях, кожну спільну зустріч, кожні обговорення, дискусії в Миколаєві та Львові – то можна було б написати цілу книгу! Сумнівно, що такий “лонгрід” хтось захоче читати. Думаю, такого довгого шляху при об’єднанні не проходила жодна інша громада в області».

83944443_3795400710500683_6181036629952561152_n

Розвадівська ОТГ першою в області була створена як “вільне об’єднання”. Мирослав називає три фактори, які дозволили цьому об’єднанню досягти такого успіху.

«По-перше, це абсолютна підтримка створення громади серед усіх жителів наших сіл. На всі громадські обговорення приходило дуже багато людей, там були жваві дискусії, проте завжди позиція людей була одноголосною – об’єднатися в Розвадівську ОТГ, – каже активіст. – По-друге, злагоджена команда – сільські голови, депутати, члени виконкому, вчителі, юристи, економісти, медики та інші. Як не старались противники її розколоти – ніяк не могли. І по-третє, це те, що ніхто з чинних тоді сільських голів не балотувався на голову громади. Цілком ймовірно, в них були такі бажання, але для них на першому місці було створення громади, а не особисті амбіції.  Особлива подяка тодішньому голові Розвадівської сільради Юрію Шуху, який ініціював створення ОТГ, згуртував ту велику команду, та пройшов шлях об’єднання до самого кінця».

Перед тим, як створювати ОТГ, ініціативна група детально проаналізувала всі сильні та слабкі сторони.

«І це нам дуже допомогло, – розповідає Мирослав. – Бо ми самі переконалися,  що Розвадівська ОТГ має перспективи стати дуже сильною, і на кожній зустрічі могли оперувати чіткими показниками і фактами. І фактично, наша оцінка виявилася набагато точніша, ніж попередні розрахунки фінансового управління Миколаївської РДА».

До Розвадівської громади увійшли села Розвадів, Пісочна, Черниця, Крупсько, Надітичі та Верин. Тепер ОТГ шукає шляхи співпраці із майбутньою Миколаївською та іншими громадами.

Мирослав – лікар. Тож серед плюсів децентралізації найперше вбачає позитивні зміни у медичній сфері.

«Щоб не бути голослівним, хочу порадити всім жителям Миколаївського району – просто приїхати в Центр первинної медико-санітарної допомоги Розвадівської ОТГ. Запевняю, що бажання підписати в цьому медзакладі декларацію, як мінімум, з’явиться. – каже Брегман. –  Напевно,  визначальною тут була швидше медична реформа, а не реформа децентралізації. Проте власне об’єднання і особливості утвореної громади також впливали на такі позитивні зміни.  З одного боку, компактна, густонаселена громада, з хорошою інфраструктурою і можливостями, з іншого, дуже гарна та згуртована команда медиків. Це дало можливість закладу в рамках реформи підписати велику кількість декларацій та мати ресурс, щоб іще покращувати умови та якість медичних послуг».

Незважаючи на всі труднощі, Мирослав Брегман позитивно оцінює й увесь процес децентралізації. Твердить, що незадоволеними залишилися хіба ті, що вичікували до останнього і ще не об’єдналися. Бо ж у майбутньому принцип добровільності у реалізації адміністративно-територіальної реформи може зникнути.

 

Схожі новини