Жителі села на Жовківщині 6 кілометрів ходять пішки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жителі села на Жовківщині 6 кілометрів ходять пішки
10 Грудня, 14:32

Жителі села на Жовківщині 6 кілометрів ходять пішки

Христина Вишневська

Мешканці села Верини Жовківського району просять відновити маршрут “Верини – Жовква – Львів”. Вже понад 16 років населений пункт від’єднаний від транспортого сполучення. У Веринах живе понад 100 людей.

Школярів до Камянки-Бузької возить “школярик”. А батькам на роботу до Львова чи Жовки треба їхати в інший бік. Мусять спочатку добиратися в село Туринка за 6 кілометрів. Багато з місцевих не мають власного авто, тож ходять пішки чи їздять на велосипеді. А тоді чекають автобус, який їде зі сторони Сокаля та Червонограда у бік Жовкви та Львова.

 

“Але там сісти тяжко, бо атобуси їдуть забиті, часто не зупиняються, – розказує місцевий мешканець Михайло Луцишин LMN. – Я вже на пенсії, то вже тепер мало куди їжджу. Але не можу дивитися, як мучаться мої діти, внуки. Он вчора, така холоднеча, а моя внучка шість кіломентрів пішки йшла, щоб на науку до Львова добратися. І попутки ніякої не було.
Кілька років тому один місцевий підприємець виграв тендер і пустив пару автобусів через наше село. Але недовго їздив, перекинув свій транспорт на інші рейси – де вигідніше.”

 

У селі нема сільської ради, амбулаторії, аптеки.

 

“Купити ліки, відвести дитину до лікаря, взяти довідку в сільраді – для веринівців це великий клопіт, – каже депутат Жовківської райради Ігор Муравський. – Я скерував депутатське звернення голові ЛОДА Олегу Синютці. Надіюся, губернатор дасть вказівку забезпечити жителів Верини транспортом”.

Відео