Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителі Стільська на Миколаївщині самотужки розчистили озеро
09 Грудня, 13:45
logo-black

Жителі Стільська на Миколаївщині самотужки розчистили озеро

У селі Стільсько Миколаївського району ініціативні жителі днями відновили озеро в центрі села. Воно багато років було занедбане – заросло чагарниками та дикими вербами.

Влітку стільчани відправили на конкурс міні-грандів «Львівської Освітнньої Фундації» волонтерський проект щодо проведення благоустрою навколо місцевої водойми.

«Ідея проста –  об’єднати жителів села та молодь навколо спільної проблеми, активізувати волонтерство та громадську ініціативу  і  навести порядок в центрі села, – розповідає староста Андрій Васильківський. – Адже поряд – школа, зупинка атобуса, фігура Ісуса Христа. В селі часто відбуваються масові заходи, фестивалі, приїжджають туристи. А ставок, який мав би прикрашати центр Стільська, був у вкрай занедбаний.

На реалізацію проекту ініціативна група отримала 20 тис грн. Ще 40 тис. грн виділила сільська рада.

«Нам вдалося упорядкувати відкоси берегів важкою технікою та закупити необхідні матеріали, – каже староста. – На толоку виходили всі, хто міг, – молодь, старшокласники, рибалки, працівники культури та бібліотеки – понад 35 осіб.  Разом видалити чагарники, облаштувати бетонний водоспуск  типу «монах», відремонтували та встановили огорожу. А ще наші славні майстри виготовили 4 лавки та смітники, які ми також там встановили».

79999825_551091005446942_1970433083035353088_n

Довкола озера висадили  75 саджанців сосни та 17 туй та смарагдів. У водойму запустили карасів.

«Проект направлений на розвиток волонтерства, і я думаю, нам це вдалося, – продовжує Андрій Васильківський. – Всі роботи ми виконували своїми силами, тож показали вміння та бажання змінювати село своєю працею».

Фото: Вікторія Ничта

Схожі новини