Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителів Львівщини просять підписати петицію про присвоєння (посмертно) Ордену «За мужність» Юрію Рудому
20 Березня, 14:05
logo-black

Жителів Львівщини просять підписати петицію про присвоєння (посмертно) Ордену «За мужність» Юрію Рудому

25-річному львів’янину Юрію Рудому, який загинув у Бахмуті на Донеччині, обороняючи країну, просять посмертно присвоїти Орден «За мужність» ІІІ ступеня. З відповідною ініціативою виступили рідні та друзі захисника.

Для того, аби президент Володимир Зеленський розглянув електронне звернення, необхідно зібрати 25 тисяч підписів. Підтримати петицію усі небайдужі можуть за посиланням.

Юрій Рудий народився та навчався у Львові. За словами рідних, у школі проявляв себе дуже кмітливим та відповідальним учнем. Навчався добре, проявляв лідерські якості, дуже цікавився історією, був взірцевим сином та братом.

З раннього віку Юрій захоплювався футболом. Був палким вболівальником львівських “Карпат”. У 2015 році він вступив до Львівського торговельно-економічного університету за напрямком підготовки ТУРИЗМ, де й успішно закінчив навчання.

“Юра був взірцем свідомого українця з активною громадянською позицією. Брав участь у різноманітних акціях патріотичного та націоналістичного спрямування. Не будучи офіційним учасником жодної організації, долучався до вшанування пам’яті героїв України, чинив опір експансії проросійських елементів у Львові, зокрема на рівні соціально-політичних акцій”, – розповідає Роман Гнатів, автор електронної петиції.

photo_2023-03-20_12-46-48

За словами чоловіка, Юрій активно готувався до ймовірної участі в бойових діях. Він відвідував різноманітні вишколи, займався стрілецькою підготовкою на Львівському Стрілецькому Стенді, який також підтримував як волонтер.

На фронт Юрій Рудий вирушив добровольцем. Із квітня 2022 року він служив у частині А7393 125-ої бригади ТрО Львова. Хлопець опанував дві спеціальності – спершу був стрільцем кулементого розрахунку, потім перекваліфікувався на оператора дрону аеророзвідки.

Із червня по грудень 2022 року захисник виконував бойові задачі на Харківському напрямку. А вже у січні цього року, після короткого періоду на сумському прикордонні, захисника відправили у Бахмут. Там він і загинув 26 січня після двох діб безперервних стрілкових боїв.

Усіх небайдужих просять долучитись до петиції про надання Юрію Рудому ордену «За мужність» ІІІ-го ступеня (посмертно). Залишилось 74 дні та понад 18 тисяч голосів, які необхідно зібрати, щоб Президент України розглянув електронне звернення.

Також рідні просять долучитись до петиції про надання полеглому захиснику звання Героя України посмертно. Там залишилось зібрати трохи більше 18 тисяч голосів.

Схожі новини