Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителів Львівщини запрошують у музей історії і релігії на виставку, присвячену Івану Павлу ІІ
17 Жовтня, 17:52

Жителів Львівщини запрошують у музей історії і релігії на виставку, присвячену Івану Павлу ІІ

У Львівському музеї історії  у понеділок, 19 жовтня, о 14.00 відкриватимуть  виставку  «Він змінював світ», присвячену 100-річчю від дня народження Івана Павла ІІ. Це спільний проєкт Музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях, Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. Про це інформують на офіційній сторінці музею у ФБ.

“Експозиція розміститься у двох виставкових залах. Будуть представлені унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях; портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі, Італії; скульптура Святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки. Зацікавлять відвідувача і три були про номінацію Кароля Войтили на єпископа, архієпископа Краківського і кардинала”, – йдеться у повідомленні.

2-117
3-75

Для експонування Мечислав Мокшицький, архієпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні, надасть особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, інші речі. Привертають увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків.

Виставка експонуватиметься до 31 січня 2021 року.

“Він був першим Папою, який зайшов до синагоги, переступив поріг мечеті, першим, хто відвідав православні й мусульманські країни. Папа Іван Павло II – перший папа-поляк і перший папа-неіталієць за 455 років. Він перший з пап, хто побував з візитом у Незалежній Україні. Це людина великої покори і скромності. Від нього виходила якась дивна аура, неймовірна енергія, незвичайна сила”, – зазначають організатори виставки.

Схожі новини