Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителів Старосамбірщини просять долучитися до збору етнографічного матеріалу
16 Вересня, 19:32
logo-black

Жителів Старосамбірщини просять долучитися до збору етнографічного матеріалу

Тексти народознавчої тематики,  зокрема казки, легенди, прислів’я, загадки, крилаті вислови, дитячі лічилки, повір’я просять нотувати жителів Старосамбірщини. Дослідник фольклору і етнографії бойків Петро Зборовський має намір видати чергове територіально-жанрове видання. Про це розповів LMN   ветеран освітянської галузі Старосамбірщини Богдан Жидик.

«Петро Зборовський  видав зо два десятки цікавих книг. Усі практично про Турківщину. Це і  «Бойківські весільні латканки», «Легенди, бувальщини та оповідки Турківщини», «Побожні пісні з голосу Ярослави Вовчанчин», «Рідзвяна поколядь на Турківщині.  Тепер упорядник  та автор заохочує і  жителів Старосамбірщини долучитися до спільного написання книги», – розповідає Богдан Жидик.

Зокрема, цим проєктом хочуть активізувати шкільну молодь. Щоб діти  сідали біля своїх бабусь і дідусів чи старших за віком сусідів і нотували на папір чи електронні носії народознавчі матеріали.

«Добре, що діти у нас такі прогресивні у користуванні сучасною технікою, але і зв’язок з минулим не можна втрачати. Не комп’ютером єдиним», – розмірковує колишній освітянин.

2-84

Щоб ознайомити школярів з творчістю дослідника бойківської етнографії,  шкільним бібліотекам Старосамбірського району передали 60 примірників унікального  видання Петра Зборовського «Спів Різдвяного циклу свят на Турківщині», до якого увійшли 290 колядок, 52 щедрівки та 38 йорданських пісень.

Схожі новини