Жителька Борислава вісім років живе з четвертою стадією раку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жителька Борислава вісім років живе з четвертою стадією раку
30 Січня, 13:10

Жителька Борислава вісім років живе з четвертою стадією раку

У Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі допомогли жінці з Борислава, яка вже вісім років живе з четвертою стадією раку. Про це розповіли в пресслужбі лікарні.

Спочатку жінка відчула біль під лопаткою і їй призначили лікування. Проте згодом стан погіршувався і її скерували до Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. Тут після обстеження і виявили онкологічне захворювання легень у четвертій стадії з метастазами в легені, плевру та кістки.

«Пацієнтка мала сильний больовий синдром, приймала наркотичні препарати для знеболення, і ми запропонували їй участь у клінічному дослідженні. Вона погодилась, і ми розпочали боротьбу за її життя. Особливості такого лікування в тому, що пані Ганна отримувала 6 циклів хіміотерапії в поєднанні з новим на той час препаратом імунотерапії, який ще не був зареєстрований, лише проходив клінічні дослідження», – вказала лікарка-онколог хіміотерапевтичного відділення Львівського онкоцентру Іванна Дуда.

Також вона додала, що між хіміотерапією та імунотерапією є суттєва різниця. 

«Ракові клітини настільки маскуються, що наш організм не розпізнає їх і тому не бореться з ними. Імунотерапія, так би мовити, знімає камуфляж з ракових клітин, організм бачить, що вони чужі, і починає боротися з раковими клітинами. Так імунна система не дає прогресувати хворобі», – пояснила лікарка.

Лікування імунотерпією подіяло і жінці одразу ставало краще, а хвороба перестала прогресувати. Наразі Ганна продовжує безкоштовно проходити її тричі на тиждень. 

Відео