Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителька Старосамбірщини у свято Покрови відзначила столітній ювілей
15 Жовтня, 20:56
logo-black

Жителька Старосамбірщини у свято Покрови відзначила столітній ювілей

Учора, 14 жовтня, у свято Покрови, жителька села Муроване, що на Старосамбірщині, Павлина Роп відсвяткувала століття. На ювілей запросили усю родину та сусідів.

4-31

«Мама чекала свята. Завжди каже, що народилася на Покрови, хоча у паспорті  записано 13 жовтня. 1920 рік народження – якось і самим не віриться. Якби мені хтось таке розповідав, не уявляла б, певно, як до тих літ дожити. А, бачите, є люди, яких Господь благословляє довгими літами, хоч натрудилася, набідувалася немало. У війну була виселена до Німеччини на примусові роботи, доїла там корів», – розповідає LMN невістка Ольга, з якою живе ювілярка.

У свої сто років пані Павлина ходить, сама зачісується, одягається, їсть, допомагає по господарству.

«Вона ще й нас з чоловіком сварить, що господарку розпродали. Хіба маємо курей і качок, то їх кормить. Ще квасолю лущить і картоплю сідає чистити», – продовжує Ольга.

Чоловіка похоронила  30 років тому. Разом подружжя виховало 5 дітей. Бабця має 13 внуків, 24 правнуки, 6 праправнуків, на здоров’я практично не скаржиться.

2-114
3-71

«Я вже за невістку більше 30 років. То мама жодного разу не лежала в лікарні. Може сказати, що щось десь поболює, ясно, і ноги підпухають, але щоб серйозно хворіла – то ні. Знаєте, для апетиту і для здоров’я, якщо брати досвід моєї свекрухи, то треба випивати і по 20 грам самогонки», – жартує Ольга.

Привітати ювілярку прийшла і директорка місцевої школи та депутатка районної ради Віра Турій.

«Я вражена. Це настільки добра, щира, працьовита і позитивна людина. Її в селі всі поважають. Дивуюся її ще світлому розуму і добрій пам’яті. У свої сто років називає по іменах усіх внуків, правнуків, знає, кому скільки років. Дуже любить Бога і людей. І за все життя, як розповідала, ніколи й нікого не образила», – ділиться враженнями про ювілярку Віра Турій.

Схожі новини