Жителя Турківщини “спіймали” на незаконному перевезенні деревини – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Жителя Турківщини “спіймали” на незаконному перевезенні деревини
08 Грудня, 18:36

Жителя Турківщини “спіймали” на незаконному перевезенні деревини

3 грудня, близько 21.00, охоронці СО «Аркон» зупинили саморобний  транспортний засіб, який називають «диґа». У ньому перевозили близько п’яти кубів деревини.  Диґою керував житель села Лімна Турківського району Кіра В. Проте  жодних  документів на ліс у водія не було.

Згодом з’ясували, що цей ліс незаконно зрізали у  Турківському держлісгоспі. Пеньки зроблені недалеко від планової рубки, яку проводить Вовчанське лісництво.

На місце приїхали представники лісових господарств та підрозділ патрульної поліції. Факт зафіксували, зараз справу розслідують.

«Власником лісу є держава, а лісгоспи – це користувачі і охоронці.  І в першу чергу за крадіжку дерев відповідає лісник. Тому  не може бути такого, щоб лісник не знав про те, що відбувається у лісі. Це є розтрарта державного майна ввіреного для охорони та господарювання. Відповідальність несе керівник Львівського обласного лісгоспу Анатолій Дейнека та керівник Турківського лісгоспу Василь Барабаш, лісничий та лісник», – каже громадський активіст Василь Курій.

Додамо, водія «диґи» зупинили вже вдруге. Перший раз йому довелося сплатити майже 100 тис. грн. штрафу за незаконну порубку і крадіжку лісової продукції в Старосамбірському «Галсіллісі». Це те місце, де нещодавно за допомогою громадськості розголосили  факт масової вирубки лісу.

Також цікаво, що лісничий Вовчанського лісництва ніяк не хотів помічати тих пеньків, які йому показували охоронці та поліція.  Це через те, що крадіжка відбулася ледь не в нього на очах— на рубці, де він щодня працює.

34947924
68875576
Відео