Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Жителям сіл на Миколаївщині не заплатили за паї
11 Березня, 17:03
logo-black

Жителям сіл на Миколаївщині не заплатили за паї

Вікторія Ничта

Жителі Стільська, Дуброви та Великої Волі Миколаївського району, які віддали свої паї в оренду ТОВ «Оскар Агро», досі не отримали орендної плати за землю. Від недобросовісних орендарів постраждали майже 200 людей.

«ТОВ «Оскар Агро» до нас прийшов у 2018 році, – розповідає LMN староста села  Стільське Андрій Васильковський, – тоді пообіцяли «гори-мости», і люди погодилися віддати їм в оренду паї до 2025 року. І у 2018-му підприємство свої зобов’язання виконало. Проблеми почалися у вересні 2019-го».

Товариство у цих трьох селах орендує близько 400 га землі.

«До сьогодні свої гроші не отримала більша частина пайовиків, – продовжує Андрій Веселковський, – лише декільком вдалося «вибити» оплату зерновими. Керівництво підприємства лише годує селян обіцянками. Але конкретно сказати, коли погасять заборгованість, ніхто не може. Більше того, вони навіть не відповідають на телефонні дзвінки. А відповідно до угоди, виплата орендної плати мала бути здійснена до 31 грудня».

Люди вкрай незадоволені такою ситуацією. 8 березня ініціативна група зібрала збори пайовиків.

«Прийшли майже всі, – каже пан Веселковський. – Люди зійшлися на думці, що орендар явно має фінансові проблеми. Адже врожай 2019 року зібрали, а оренду не виплатили.  Присутні висловлювались про намір розірвати договори оренди паїв в судовому порядку, що передбачено угодою, адже на аграрному  ринку сьогодні на теренах сіл працюють інші орендарі,  проблем з якими немає. Вразі непогашення заборгованості по оренді землі в найкоротші терміни пайовики обіцяють  блокувати роботу техніки весною».

Депутат сільської ради Іван Мончак, який допомагає ошуканим пайовикам вирішувати цю проблему, твердить, що такі проблеми ТОВ «Оскар Агро» має не лише у згаданих селах, а й у Миколаєві та багатьох інших населених пунктах. Стверджує, угоду із недобросовісними орендарями розірвати не так просто, адже там чітко прописано, що її можна розривати лише після двох і більше прострочених виплат.

Фото: Вікторія Ничта

Схожі новини