Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зі Львова до Польщі вивезли ще понад 70 важкохворих дітей
09 Березня, 12:52

Зі Львова до Польщі вивезли ще понад 70 важкохворих дітей

Зі Львова до Польщі вивезли ще понад 70 дітей із онкологічними, орфанними (рідкісними) та іншими важкими захворюваннями. Інформує Львівська обласна військова адміністрація.

За останній тиждень це уже третій виїзд важкохворих дітей на подальше лікування за кордон. Більшість пацієнтів цього гуманітарного конвою евакуйовані з областей України, де тривають активні бойові дії – з Києва, Харкова, Запоріжжя, Вінниці, Дніпра, Одеси, Миколаєва.

З ними їдуть опікуни, загалом понад 200 осіб. Щоб малеча не сумувала і почувала себе комфортно, польські колеги ініціювали виїзд у «родинному» колі – з мамою чи бабцею, братиком і сестричкою. Для найважчих пацієнтів Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виділив спеціальний медичний транспорт.

«Ми щодня приймаємо дітей з Києва, Харкова, Чернігова та інших міст і містечок України, які вимушено покидають свою домівку. Пацієнтам з онкопатологією життєво необхідно отримувати вчасно медикаменти і точно дотримуватись термінів протоколів терапії. Тож батьки дітей приймають важке рішення і вирушають за кордон, щоб не допустити переривання лікування», – зазначив керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку у ЗУСДМЦ Роман Кізима.

Після довгої і виснажливої евакуації із зони бойових дій діти отримують прихисток у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі – тут вони та їхні родини мають змогу відпочити і набратись сил перед подальшою дорогою. Тим часом лікарі-онкологи та інші фахівці Центру ретельно готують їх до подорожі: дообстежують, стабілізують стан, відновлюють документацію та перекладають її різними мовами. Львівські лікарі зазначають, що разом з пацієнтами їм доводиться вести подвійну боротьбу – з війною і хворобою.

«Часто діти приїжджають дуже втомлені та налякані. Ми стараємось їх заспокоїти, оглядаємо і надаємо необхідну медичну допомогу. Ті дітки, яким ми можемо забезпечити лікування у нашій лікарні, залишаються у Львові. Інші, яким насамперед потрібне безперервне лікування (без відключення від системи) або ж ті послуги, які зупинені у нашому Центрі у зв’язку з війною, продовжать лікуватись у закордонних клініках», – зауважив Андрій Кузик, завкафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького, який консультує у ЗУСДМЦ.

Наразі діти прямують у клініки Жешува, Варшави, Кракова. Далі залежно від стану і потреб пацієнтів їх прийматимуть і медичні заклади інших країн – Італії, Франції, Німеччини тощо.

Схожі новини