Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зі жовтня українці менше платитимуть за електроенергію
12 Серпня, 17:16

Зі жовтня українці менше платитимуть за електроенергію

Вчора, 11 серпня, Кабінет міністрів України на своєму засіданні постановив знизити ціни на електроенергію – з нинішніх 1,68 грн за кВт до 1,44 грн. Це стосується домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт/год. Нові правила запрацюють з 1 жовтня, повідомив у Telegram прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

В той самий час для українських родин, які споживають більше 250 кВт/год на місяць, тарифи залишаються без змін.

image-2-23

«Для переважної більшості домогосподарств з’являється можливість і стимул трошки заощадити на електроенергії. Адже, за статистикою, 80% домогосподарств споживають або менше 250 кВт, або орієнтовно на такому рівні», – зазначив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення. Замість 90 копійок за перші 100 кВт/год, люди почали платити 1,68 грн за кВт/год.

При цьому у Кабінеті міністрів стверджували, що уряд зобов’язав державні енергогенерувальні компанії «Енергоатом» та «Укргідроенерго» продавати значну частину своєї енергії для потреб населення за цінами, які майже дорівнюють собівартості її виробництва. Тому державні компанії продають електроенергію за дешевою ціною напряму постачальникам універсальних послуг. Зазвичай, це збутові компанії обленерго, у яких в підсумку населення купує електрику за фіксованою ціною – 1,68 грн. Раніше уряд стверджував, що справжня ціна електрики для населення становить близько 3,3 грн/кВт-год.

Як повідомляв секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов у липні, РНБО розглядає можливість введення тимчасових адміністрацій до приватних енергокомпаній, якщо виникне загроза нацбезпеці. Також Данілов розповів, що влада не дасть маніпулювати тарифами, і є завдання не допустити підвищення цін на електроенергію для вразливих верств населення.

Фото: ілюстративне

Схожі новини