«Зібрати кошти зараз дуже важко»: 6-річний Родіон з Трускавця потребує дороговартісноі операції в Ізраїлі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Зібрати кошти зараз дуже важко»: 6-річний Родіон з Трускавця потребує дороговартісноі операції в Ізраїлі
23 Лютого, 16:29
logo-black

«Зібрати кошти зараз дуже важко»: 6-річний Родіон з Трускавця потребує дороговартісноі операції в Ізраїлі

Шестирічний Родіон Чапля потребує дороговартісної операції на серце в Ізраїлі. Медики діагностували в хлопчика вроджену комбіновану ваду серця. Він потребує встановлення клапана. Приблизна вартість операції — понад 50 тисяч євро.

Хлопчик спостерігається у кардіолога у Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» з приводу двостулкового аортального клапана, аортального стенозу, який з віком прогресує. У подальшому до цього приєдналась аортальна недостатність.

Ваду серця дитині виявили ще в пологовому. Роздумували над операцією тоді, проте показники були некритичні, тож вирішили відтермінувати. Впродовж років вони змінювались, інколи все було цілком прийнятно, інколи Родіонові гіршало.

«Наш лікар, який відстежує здоров‘я малого з народження, максимально відтягує операцію — бо дитина росте, росте серце, збільшуються органи. Тому він каже, щоб ми робили цю операцію в критичний час – але на той момент треба бути готовим і мати всю суму», – пояснює LMN мама хлопчика Лілія Чапля.

Зібрати кошти зараз, каже жінка, дуже важко. Адже у фокусі уваги українців – допомога воїнам. Поки сума на рахунку — лише понад десяток тисяч гривень.

Розраховувати на власні сили родина також не може — батько хлопчика має інвалідність, переніс два інсульти. Лілія доглядає сина, бо той часто хворіє.

«Два тижні ходить в садок, два тижні лікую його вдома. Через ваду він також має синюшність. Не дай Боже, якісь крики, стреси, дитина відразу синіє», — ділиться мама.

Операцію Родіону могли б зробити і в Україні, однак є чимало ризиків. У Львові дитину готові були прооперувати, та з розкриттям грудної клітки, це, як пояснює мама, передбачало повне від‘єднання серця. Ефект від операції був би лише 3 роки, згодом її довелось би робити ще раз.

«А це ж не тільки операція, це ще великий період реабілітації опісля. Багато чого довелось би вивчити наново. А потім минає три роки – і що, все знову?».

Натомість в Ізраїлі медики дають гарантію на 25 років та оперують з мінімальним втручанням, так званим малоінвазивним методом. Клініка, в якій сім‘я планує оперувати хлопчика, для родини виглядає надійною і перевіреною  — знайома там робила операцію своїй дитині зі схожою проблемою у 2019 році.

«Вони дуже цією операцією задоволені. Медики поставили клапан, втручання здійснили малоінвазимним способом. Також зробили розширення судин. Дитина відразу через тиждень бігала. Нам дуже важко зібрати кошти, але віримо, що знайдуться добрі люди і нам допоможуть. Бо, як і всі батьки, хочемо для своєї дитини тільки найкращого», — пояснює Лілія.

Банківські реквізити для благодійних пожертв:

4731 2196 3118 7469 – Чапля Лілія Володимирівна

4731 2196 3118 7436 – Чапля Дмитро Миколайович

Контактні телефони:

мати: Чапля Лілія Володимирівна – 0686551097

батько: Чапля Дмитро Миколайович – 0974455045

Спільнота для охочих долучитись до порятунку Родіона

Відео