Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ЗМІ: “Повернення Росії до ПАРЄ увійшло в пакет зі звільненням моряків”
28 Червня, 21:26

ЗМІ: “Повернення Росії до ПАРЄ увійшло в пакет зі звільненням моряків”

Між Заходом і Росією ще до приходу на посаду президента України Володимира Зеленського існував непублічний план щодо повернення Росії в ПАРЄ та звільнення українських моряків.

Про це йдеться у статті “Європейської правди”.

«Звільнення полонених українських моряків та повернення кораблів мало би бути частиною ширшої домовленості Заходу та Росії. І дарма, що Москва повинна була зробити це сама, за рішенням трибуналу ООН з морського права – за виконання цього рішення РФ виторгувала поступки від Заходу.

 

10 днів тому, під час візитів Зеленського до Парижа та Берліна, українському президентові дали зрозуміти, що на поступки доведеться йти, і Україна не має іншої опції, як із цим змиритися.   За цим планом, Захід повертає Росії повноваження у ПАРЄ без жодних, навіть найменших виняткiв. Росія у відповідь знаходить схему звільнення моряків та допускає до Криму моніторингову місію Ради Європи. І, звісно – але України це вже не дуже стосується – Москва відновлює платежі до бюджету РЄ, де вона вже накопичила борг близько 70 мільйонів євро.

 

За даними ЄП, сигнали про такий пакет надходили до українських дипломатів ще наприкінці президентства Порошенка, але у якості “ультиматуму”, чи то “пропозиції, від якої не можна відмовитися”, Меркель та Макрон поставили його перед українською стороною лише зараз, пiд час візитів президента України до Парижа та Берліна. “Нам продають те, про що вони вже домовилися із Росією”, – зауважив тоді один зі співрозмовників ЄП, поінформований про хід перемовин. Щоби зняти різночитання, відразу зауважу: згоди Зеленського на цю оборудку Макрон та Меркель не отримали», – йдеться у статті.

Прем’єр-міністра Великобританії Тереза Мей заявила Владіміру Путіну, що Росія повинна припинити свою дестабілізуючу діяльність та нагадала про вимогу звільнити полонених українських моряків.

«Вона також зазначила, що дії Росії в Україні викликають глибоку стурбованість, і що для досягнення прогресу необхідно здійснити деескалацію конфлікту і звільнити 24 українських військовослужбовців, судна яких були силою захоплені в Чорному морі», – зазначив речник британського уряду.

Слідче управління ФСБ РФ пред’явило військовополоненим українським морякам звинувачення в остаточній редакції.

Про це повідомив керівник групи адвокатів Микола Полозов.

«У зв’язку із закінченням наприкінці липня строків тримання під вартою слідство буде заявляти до Лефортовського райсуду Москви клопотання про продовження строків тримання під вартою. Позиція захисту залишається незмінною: захоплені військові моряки є військовополоненими і перебувають під захистом Женевської конвенції …. мають імунітет відповідно до Конвенції ООН з морського права і мають бути негайно звільнені відповідно до наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права від 25 травня», – заявив адвокат.

Канада стурбована рішенням ПАРЄ щодо Росії.

«Канада стурбована рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи безумовно відновити право голосу для Росії. Ми повинні продовжувати покладати на Росію відповідальність за її порушення міжнародного права і суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться у повідомленні МЗС Канади у Twitter.

 

Фото: EPA/UPG

Схожі новини