Змінив пензель на автомат: поранений художник-захисник провів у Львові майстер-клас для побратимів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Змінив пензель на автомат: поранений художник-захисник провів у Львові майстер-клас для побратимів
04 Серпня, 19:03

Змінив пензель на автомат: поранений художник-захисник провів у Львові майстер-клас для побратимів

Львівський художник-захисник провів майстер клас для пацієнтів Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), де і сам зараз лікується та відновлюється після важкого поранення. Про це повідомляє Львівська міська рада.

«Художнику Роману Хрущу – 29 років, він зі Львова. Він активно творив, виставлявся та ще й викладав в Академії друкарства. 24 лютого 2022 року митець добровільно вступив до лав ЗСУ та змінив пензлик на автомат»,  — йдеться у повідомленні.

Важке поранення він отримав 7 червня 2023 року під Бахмутом. Їхній підрозділ тоді мав завдання відбити у ворога кілометр нашої землі і пішов на штурм. Щойно зайшли на ворожі позиції, як почався прицільний мінометний обстріл. Снаряд розірвався в чотирьох метрах від Романа. Осколки ворожого снаряду сильно травмували руку та понівечили ногу. Турнікет та першу допомогу бійцеві надав брат, а лікарі змогли врятувати не лише життя, а й обидві кінцівки Романа.

Зараз Роман пересувається вже без крісла колісного і навіть намагається все менше користуватися милицями. А, завдяки регулярним заняттям з фізичним терапевтом, художник знову може тримати у руці пензлик.

«Свій перший від початку великої війни майстер-клас Роман провів для інших поранених воїнів, які теж відновлюються у центрі НЕЗЛАМНІ. Кольори та що саме малювати, воїни обирали самі. Такі майстер-класи допомагають їм не лише пізнати себе, а й нормалізувати психоемоційний стан. Бо малювання знижує рівень тривоги та знімає напругу, а також покращує дрібну моторику та концентрацію», — йдеться у повідомленні.

Пацієнти були в захваті від такого майстер-класу.

«Емоції відчуваю дуже позитивні. Коли займаєшся малюванням, то виплескуєш свої емоції. Переносиш все те, що всередині, на картину. Я би хотів повторити», – ділиться враженнями Костянтин Пастухов, захисник, який втратив на війні ногу.

Сподобалося викладати і художнику Роману Хрущу.

Відео