Активісти врятували оленя на Старосамбірщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Активісти врятували оленя на Старосамбірщині
14 Лютого, 11:08
logo-black

Активісти врятували оленя на Старосамбірщині

Наталія Павлишин

Вчора активісти Домівки Врятованих Тварин викупили за 4 тисячі гривень оленя, яке утримували у Старосамбірському районі.

 

.

«Оголошення про продаж тварини на OLX з’явилося о 10.00, за півгодини ми вже домовлялися про купівлю оленяти. На тваринку вже були покупці — місцеві єгері, які планувати купити її на притравку. Але господарі пошкодували малого і продали нам. Не раз бувало, коли ми просто не встигали викупити тварину”, — каже Співзасновник львівської  Домівки врятованих тварин Орест Залипський.

 

 

«Люди, які утримували оленя, знайшли його ще 5 червня в ожиннику і взяли для своєї малої доньки. Вони живуть у глухому селі, за 30 кілометрів від Старого Самбора. Тримали оленя на подвір’ї прив’язаним у маленькому вольєрі 2 на 2 метри. Ошийник його понатирав так, що в деяких місцях навіть є невеликі рани. Тварина була розвагою для їхньої доньки — вона з ним гуляла, бавилася. А зараз, коли сім’я переїжджає у місто і нема кому доглядати,  оленя вирішили продати», — додав зоозахисник.

 

Каже, що тварин зазвичай купують, щоб посадити в клітку у ресторані. Або ж єгері — на притравку, щоб дресирувати собак.

 

«Так, діє закон, що передбачає покарання за жорстоке поводження з тваринами і забороняє вилучення тварин із дикої природи. Та ми вирішили не робити шуму, не викликати поліцію. Це далеке село, де поліцейський — кум-брат-сват і результату все одно не буде. Тут ми просто його викупити. Ще й сторгувалися — замість 5 000 гривень оленя продали за 4 000. І це ще дуже дешево. Бо якщо купувати на фермах, де розводять тварин на м’ясо, — воно дуже дороге. Косуля коштує від 14-15 тисяч гривень. Коли ми побачили ціну, то зрозуміли, що це людина, яка не розбирається в цінах», — зазначив Орест.

 

Оленя дуже ручне. Не надто довіряє чоловікам, але легко контактує з жінками і дітьми. Зоозахисник каже, якщо тварину повернути в природу, то вона все одно повернеться до людей і на цьому її життя закінчиться. Тож оленя триматимуть у Домівці Врятованих Тварин в парку Знесіння у Львові. Зроблять для нього просторий вольєр, бо він скаче з місця на понад 2 м у висоту.

Нещодавно активістам вдалося викупити також єнотів і лисицю, яких готували на притравку.

Підтримати діяльність Домівці Врятованих Тварин  і допомогти сплатити борг за викуплене оленя можна, переказавши кошти на цей рахунок: 149 5100 6099 4870 Orest Zalypskyi

Відео