Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зростає кількість дітей, які хворіють на кашлюк
27 Липня, 17:12

Зростає кількість дітей, які хворіють на кашлюк

Фахівці зафіксували зростання захворюваності на кашлюк у Львівській області. У народі кажуть – коклюш.

Кількість хворих зростає. Протягом липня екстренно госпіталізували у Львівську обласну клінічну лікарню 18 дітей. З них віком до 1 року -10 випадків, а 1-4 роки – 6 випадків.

Про це повідомляють на сайті Львівського обласного лабораторного центру.

За  6 місяців 2019 року зареєстровано 64 випадки кашлюка. Захворюваність серед дитячого населення становить 86%, а це 55 випадків.  44 дитини, які захворіли, не мали щеплення від кашлюка. 11 дітей – з порушенням календаря профщеплень.

Найбільше хворіють  у Сколівському, Самбірському, Городоцькому, Турківському, Жовківському районах та у Львові.

“Інкубаційний період кашлюка становить від 3 до 12 днів, частіше 5-7. Симптоматика нагадує бронхіт з важким нападоподібним, тривалим кашлем, який виникає переважно в нічний період. Частота нападів кашлю залежить від важкості захворювання і може складати від 15 до 50 епізодів за добу. При важкій формі, напад кашлю зазвичай закінчується блюванням. Перебіг захворювання триває від 5 до 12 тижнів, проте може затягуватись на довший період”, – зазначає лікар-епідеміолог  львівського обласного лабораторного центру Любомира Бойко.

Також кашлюк може спричинити ускладнення. Найчастіше – пневмонія.

Медики кажуть, дослідження можна провести дітям, що кашляють 5 днів і довше. Також у групі ризику дорослі. Особливо працівники організованих дитячих колективів.

Основним надійним засобом профілактики є вакцинація. Щеплення проводять з раннього дитячого віку. Перше у 2-місячному віці, друге в 4 місяці, третє – в 6 місяців.  В 18 місяців проводять ревакцинація.

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 1327
Схожі новини