Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Зрозуміла, що мені треба утікати додому»: Польща закрила кордон з Україною, працюють лише три пункти пропуску
15 Березня, 14:11
logo-black

«Зрозуміла, що мені треба утікати додому»: Польща закрила кордон з Україною, працюють лише три пункти пропуску

Юлія Швидко

Через пандемію коронавірусу від опівночі сьогодні Польща припинила прикордонний рух на деяких пунктах пропуску з сусідніми країнами, зокрема з Україною, повідомляє «Європейська правда».

За інформацією посольства України в Польщі, для виїзду в Україну працюють лише 3 автомобільні пункти пропуску: Дорогуськ-Ягодин, Гребенне-Рава-Руська і Корчова-Краківець.

Рух на пунктах Зосін-Устилуг, Долгобичув-Угринів, Будомеж-Грушів, Медика-Шегині, Кросьценко-Смільниця, а також залізничні Гребенне-Рава Руська, Кросьценко-Хирів припинено.

«Вже думала, що з Польщі ніколи не виберуся, – розповідає LMN львів’янка Марина Дарміць. – У понеділок, 9 березня, поїхала у Вроцлав. Ще паніки не було. Спокійно заїхала поїздом, перевірка на кордоні тривала годину. На вулицях чула, що поляки хвилюються через коронавірус, але не думала, що все так серйозно. У середу вже почали закривати на карантин усі магазини, кав’ярні. Поляки обговорювали, що з неділі, 15 березня, вводять штрафи за прогулянки по вулиці. Зрозуміла, що мені треба утікати додому. Першим ділом подалася на вокзал, шукала варіанти, як звідти вибратися. Там стояв бус, який віз людей в Україну. Одразу придбала квиток. Спочатку водій намагався проїхати через один пункт пропуску, згодом вирішив через інший. На кордоні у черзі стояло три буси та багато машин. Нас довго не пропускали. Усім міряли температуру, обстежували».

Жінка каже, що пасажири в автобусі сильно хвилювалися, плакали, молилися. Польські митники попередили, якщо у когось з них буде підвищена температура, усіх залишать на два тижні у Польщі.

«У деяких людей закінчувався термін візи, дехто просто не хотів більше залишатися у Польщі. Але, на щастя, у нашому бусі хворих не виявилося, – додає львів’янка. – Коли перетнули кордон, мене зустрічали друзі. У таксі відчула, як німіють руки. Друзі помітили, що у мене почало перекошувати рот. Одразу завезли у лікарню. Після обстеження лікар сказав, що це виникло через перевтому та пережитий стрес. Виписав заспокійливе. На щастя, я вже вдома».

Відсьогодні кордон з Польщею на в’їзд в країну можуть перетнути громадяни Польщі; іноземці, які перебувають в шлюбі або є дітьми поляків або залишаються під їх постійним піклуванням; іноземці з Картою поляка; особи, які мають дипломатичний ранг, та члени їхніх сімей; іноземці, які мають право постійного або тимчасового проживання на території Польщі; іноземці, які мають право працювати на території Польщі.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини