Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Зручні газони та злаки на клумбах: що змінять у львівських парках
16 Лютого, 18:26
logo-black

Зручні газони та злаки на клумбах: що змінять у львівських парках

У Львові цього року продовжать озеленення міста. На міські парки чекає так званий сезон “нової хвилі”. Так ландшафтні дизайнери називаюь новий сучасний стиль, коли  замість декоративних, яскравих чи ідеально підстрижених рослин висаджують дикі багаторічники.

Перевагою таких квітників є те,  що вони красиві у будь-яку пору року і потребують мінімального догляду.

«У Львові такі зразки наразі трапляються зрідка. Найпоказовіший приклад – клумба біля Ратуші. Проте в парках це буде вперше. Цього року «нова хвиля» з‘явиться у Замарстинівському парку, парках 700-річчя, ім. Виговського та «Білогорща». Там саме доробили дитячі майданчики, тож будівельні роботи не заважатимуть створенню нового ландшафтного дизайну», – розповіла «Львівській мануфактурі новин» про плани на 2022 рік заступниця начальниці управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Оксана Луцко.

Також вона розповіла, що у парках ім. Франка, «700-річчя Львова», Замарстинівському та Левандівському облаштують газони нового рівня, аби на них було зручно лежати, ходити, бігати босоніж.

«Для цього місця для газонів покосять партерними косарками, розрівняють, підсиплють ґрунтом, покриють сіткою від кротів, аби травник був рівний. Це дозволить не лише комфортно проводити час на природі, а й займатися йогою чи іншими видами оздоровлення на свіжому повітрі», – акцентувала Оксана Луцко.

Щодо парків у громаді, то ними також зайнялись. Йдеться, наприклад, про парк імені Богдана Хмельницького у Брюховичах. Учора комісія землекористування та агломерації підтримала пропозицію надати йому статус памʼятки.

“Надання йому статусу пам’ятки створить надійний захист. Його не забудують, не знищать і не віддадуть землю під будь-яке інше призначення. Львів щороку перетворюється у більший мегаполіс. Зелені зони у громаді – критично важливі! Тому бережемо і підтримуємо ті, що є”, – коментує членкиня комісії та депутатка Львівської міської ради Анна Дідух.

Нагадаємо, минулої осені у Львові висадили більше 2 тисяч дерев. Особливу увагу приділили Стрийському парку, який сильно постраждав після літніх буревіїв.

Схожі новини