Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Зруйнувати і продати»: через реформи в медичних закладах «Укрзалізниці» виник скандал
19 Травня, 18:51

«Зруйнувати і продати»: через реформи в медичних закладах «Укрзалізниці» виник скандал

Працівники лікарень ПАТ «Укрзалізниця» б’ють на сполох. Кажуть, керівництво філії «Центр охорони здоров’я», якому підпорядковуються медичні заклади товариства, має на меті знищити галузь.

«Дуже нездорова ситуація виникла у закладах філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниці». Хотів би помилитися, але, здається, його керівництво втілює чийсь ціничний, давно продуманий план рейдерського захоплення», – написав сьогодні у Фейсбуці  Роман Кравчук.

Чоловік зазначає, очільниця філії Наталія Білинська затвердила новий правовий статус лікарень – як виробничих підрозділів.  Внесла зміни до штатних розписів і ввела посаду генерального директора лікарні – з повноваженнями розпоряджатися майном Філії.

12017632_1493311377657352_7097674502886540731_o
Фото: Наталія Білинська/Фейсбук

«Щоб здати в оренду чи навіть відчужити приміщення, генеральному директору достатньо лише погодити це з виконавчим директором, тобто самою ж Білинською, –  пише Кравчук. – І ось 7 травня гендиректорів лікарень призначено. Обходиться без конкурсних відборів, представлення колективу…  Багато з цих людей не мають досвіду ні в охороні здоров’я,  ні в економіці. А в перші години роботи на нових посадах одразу приступають до моніторингу площ приміщень, домагаються відомчого житла».

98190452_688139921975286_609041699901014016_o
Фото: Роман Кравчук/Фейсбук
98979145_688139961975282_7477688420551098368_o

До працівників дійшли чутки про скорочення. Профспілки звернулися до міністра інфраструктури Владислава Криклія.  14 травня той зібрав нараду. Пообіцяв, що всі накази Білинської будуть скасовані. Надалі такі питання мають вирішуватися за участю профспілок та трудових колективів.

Учора в Центрі охорони здоров’я АТ “Укрзалізниця” і справді з’явилося повідомлення про те, що новопризначені генеральні директори лікарень написали заяви про звільнення за власним бажанням.

«Думаю, радіти рано. Бо принаймні одного гендиректора Білинська вже прилаштувала – перевела на посаду заступника генерального директора з технічних питань. Не зважаючи на те, що в цій лікарні є посада заступника головного лікаря з технічних питань і вона зайнята відповідальним кваліфікованим спеціалістом», – пише Кравчук.

Він зазначає, що останні роки лікарні на залізничному транспорті не є автономними, все повністю централізував «ЦОЗ».

«І абсолютно всі кошти, зароблені на медоглядах, платних та страхових пацієнтах, повністю ідуть на рахунок ЦОЗу, не лишаючи ні копійки на утримання закладу чи розвиток. Як приклад, дозвіл та кошти на ремонт ліфту в одній з  лікарень Укрзалізниці чекали декілька місяців. А зарплати та премії чиновників апарату Центру охорони здоров’я  неспіврозмірні з реаліями», – пише чоловік.

Профспілка вимагає ліквідувати «Центр охорони здоров’я», а лікарні вивести із складу АТ «Укрзалізниця» і передати у підпорядкування відповідного міністерства. Або ж реорганізувати їх, надавши статус відокремлених підрозділів.

«І от що іще бентежить – територія та приміщення лікарень, як правило, в центральних частинах обласних центрів, що і є лакомим кусочком для сучасних “реформаторів”. А те, що історично медицина на залізниці завжди була і є на високому рівні, їх це не цікавить. Тому реформувати – розумійте як «руйнувати і продати»! – зазначає Кравчук.

Фото основне (ілюстративне): Варіанти

На фото: Львівська клінічна лікарня на залізничному транспорті

Схожі новини