Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
ЗСУ позбудуться радянських засобів радіозв’язку до кінця року
08 Серпня, 18:00

ЗСУ позбудуться радянських засобів радіозв’язку до кінця року

Бронетанкова техніка в Збройних силах України більше не використовуватиме радянські засоби радіозв’язку. Це виконають до кінця 2019 року.

Про це говорили на брифінгу «Основні спроможності військ зв’язку Збройних Сил України на сучасному етапі», передає zaxid.net.

«У військах зв’язку зараз відбувається трансформація системи управління до вимог і принципів НАТО. Це означає, що з наступного року, та в принципі і зараз з деяких питань, ми маємо бути сумісними по протоколах, порядках, правилах в опрацюванні документів з усіма країнами, що входять до країн НАТО», – зазначив начальник Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗСУ генераллейтенант Володимир Рапко.

Він додав, що у питанні приведення військ зв’язку до сумісності з аналогічними військами Альянсу здійснюється серйозна робота. Водночас, Рапко заявив, що одним із головних здобутків у військах зв’язку є той факт, що система зв’язку ЗСУ, і в тому числі в районі проведення операції Об’єднаних сил, функціонує стійко.

Також триває переоснащення бойової броньованої техніки на сучасні засоби радіозв’язку.

«Я можу стверджувати, що до кінця цього року ніде у Збройних силах України не буде радянських радіостанцій на бронетанковій техніці. Вона може хіба що залишиться на базах, складах і арсеналах і буде чекати свого переоснащення», – наголосив він.

Крім того, Рапко заявив, що цього року було завершено будівництво стаціонарної системи супутникового зв’язку в ЗСУ.

«До кінця цього року побудуємо польову компоненту цієї системи зв’язку, що в рази підвищить стійкість системи зв’язку, яка буде мало залежати від операторів різних форм власності. Не буде залежати від Укртелеком, Київстар, Vodafone, Інтертелеком. Вона буде залежати лише від нас самих, американських і деяких інших провайдерів», – підкреслив він.

Фото: з відкритих інтернет-джерел.

Схожі новини